Общество | Южноукраинск, 19 Декабря, 2019

Южноукраїнськ - Про монетизацію пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги

Свежие новости: Южноукраїнськ - Про монетизацію пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради  інформує підприємства та жителів міста  щодо стану монетизації субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства.

Відповіді на всі головні питання про монетизацію пільг та  субсидій

Чому в листопаді квитанція на оплату ЖКП прийшла з повним розміром платежу, хоча я пільговик?

З 1 жовтня 2019 в Україні введена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти в готівковій або безготівковій формі напряму від Держави до населення, обминаючи надавачів послуг. Починаючи з листопада, українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу - без урахування пільг та субсидій.

Які будуть суми виплат пільг для пільговиків?

Механізм виплати пільг змінився, але порядок розрахунку залишається майже незмінним. Розмір пільги щомісяця розраховує орган соціального захисту населення. Суму пільги розраховуються, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом. Також на неї впливають ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги і державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Хто і в які терміни перераховує пільги та субсидії?

Перерахування пільг та субсидій здійснює Держава через Міністерство соціальної політики за допомогою органів соцзахисту  щомісячно, конкретні строки не визначені. Зазвичай це перша половина місяця.

Як здійснювати оплату комунальних послуг пільговикам, починаючи з листопада 2019?

Держава ( Міністерство соціальної політики) виплачує гроші за пільги кожній людині окремо - видає готівкою або переводить на рахунок Ощадбанку. Видача в готівковій формі можлива тільки за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву в орган соцзахисту до 15 жовтня 2019 року. Пільговик, який отримав готівку, платить за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки. Ті пільговики, які не написали заяву на отримання пільг готівкою, мають справу з безготівковим розрахунком.

 Як здійснити оплату житлово-комунальних послуг, якщо у мене безготівкова форма виплати пільг?

 Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює Ощадбанк, а частину - ви платите самостійно. Ощадбанк зараз здійснює перерахування коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом - коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, електроенергію і т. д. Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги будуть перераховані на наступний місяць. Якщо суми пільги недостатньо, то оплачуються тільки ті послуги, на які вистачить коштів. А інформацію про послуги, за які потрібно доплатити, Ощадбанк надішле вам в формі смс (з розмірами доплати за кожним видом послуг). Також ви можете зайти в свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів по вашому профілі.

А якщо у мене немає мобільного телефону?

Ви можете надати органу соцзахисту контактний номер телефону будь-якої особи, яка не є пільговиком і яка потім повідомить вам про смс-повідомлення Ощадбанку. Ви також можете самостійно проводити розрахунки.

 Як я можу самостійно проводити розрахунки, якщо у мене немає мобільного телефону?

Ви можете отримати в органі соціального захисту населення розрахунок розміру пільги. Якщо тарифи на ЖКП не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим. Тобто, знаючи розмір своєї пільги і пріоритетний принцип оплати Ощадбанку, ви можете самостійно розрахувати, скільки і якому постачальнику послуг повинні заплатити.

 Я чув, що новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо?

Це залежить від того, в якій формі ви отримуєте виплату пільги: у готівковій або безготівковій формі. Якщо в готівковій - після повного розрахунку з постачальниками послуг ви можете залишити зекономлену готівку собі. Якщо в безготівковій - всі заощаджені кошти можна отримати тільки після завершення опалювального періоду (з червня). Смс про суму зекономлених коштів вам пришле Ощадбанк. Якщо у вас є рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо у вас немає рахунку, то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року, і на нього будуть зараховані ці гроші.

Як отримувати кошти пільговикам, які не мають відкритого рахунку в Ощадбанку?

Якщо ви маєте на увазі відсутність банківського рахунку в будь-якому з уповноважених банків, в такому випадку ви будете отримувати безготівкову виплату пільги через Ощадбанк. Орган соцзахисту самостійно надасть всю інформацію Ощадбанку, який автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, і інформує пільговика шляхом відправки смс-повідомлень.

Якщо я не хочу працювати з Ощадбанком, можна вибрати якийсь інший банк?

Зараз Мінсоцполітики працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може вибрати будь-який з них, а також доставку пільги через Укрпошту. Щоб отримати відповідний сервіс, потрібно подати заяву в орган соцзахисту (вказавши всі банківські реквізити). Таку заяву можна подавати двічі на рік: до 15 жовтня (на опалювальний період) і до 15 травня (на неопалювальний). Для безготівкової форми виплат Ощадбанк є єдиним варіантом на сьогодні.

Чи можна в разі смерті пільговика, який отримував готівку, виплатити кошти за останній місяць життя безготівково?

Не можна. Перехід з готівкової форми надання пільг на безготівкову здійснюється тільки за заявою пільговика.

 Якщо я оплатив комуналку, не дочекавшись смс від Ощадбанку?

Якщо мова йде про безготівкову форму монетизації, то всі зекономлені вами гроші ви зможете отримати влітку. Якщо виникне ситуація, коли ви оплатили рахунки, не дочекавшись смс від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена постачальником послуг в квитанціях наступних періодів.

 Що робити пільговикам, які не подали заяву на готівкову монетизацію, а правління ОСББ не хоче підписувати угоду з Ощадбанком?

Згідно з нормами законодавства, якщо правління ОСББ не уклало договори з Ощадбанком для перерахування сум пільг, воно не має права до 1 червня вимагати оплати послуг від пільговиків за відповідні неопалювальний і опалювальний періоди. Ощадбанк може здійснювати переказ коштів на рахунки правління ОСББ (крім виплат на управління багатоквартирним будинком) на підставі договору. Тобто пільговику, якщо мова йде про безготівкову форму, потрібно дочекатися літа і, отримавши залишок коштів, розрахуватися з постачальником послуг. Витрати на управління багатоквартирним будинком пільговик повинен платити самостійно щомісяця. А кошти, які передбачені на оплату цієї послуги, перерозподіляються між іншими постачальниками послуг з пріоритетним принципом.

Мені не прийшла пільга за жовтень та листопад, що робити ?

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги чи субсидії за жовтень, листопад 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги чи субсидії у такому випадку буде донарахована в наступних місяцях.

Джерело: yu.mk.ua

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты