Политика | 5 Июня, 2024

Військова поліція зможе заходити у житло та винагороджувати за доноси

Свежие новости: Військова поліція зможе заходити у житло та винагороджувати за доноси

У Раді запропонували новий законопроект, який суттєво розширює повноваження військової поліції. І фактично легалізує доноси за винагороду.

ТСН  звернувся  за поясненнями до експерта з питань мобілізації та військової сфери за поясненнями.

У новому законопроекті про військову поліцію є одразу кілька норм, які привертають увагу. Зокрема, пункт 11 статті 16, у якому зазначається, що військова поліція має право на такі дії: "У невідкладних випадках, пов'язаних з порятунком життя людей та майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, проникати у житло чи інше володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури".

Юрист Катерина Аніщенко, експерт у сфері мобілізації та військової сфери, розповіла, що разом із цим законопроектом у парламенті розглядається законопроект про внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів.

За її словами, у військової поліції буде розширено перелік повноважень.

Там є на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов'язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилістів, які не прибули і не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на На рівні законопроекту передбачені зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція здійснюватиме оперативно-розшукові дії щодо ухилістів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з'явилися до ТЦК", - каже вона.

Також увагу привертає пункт 3 статті 9, в якому зазначено, що оперативні підрозділи військової поліції мають право співпрацювати "з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин" та "матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу у запобіганні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень".

"Йдеться про те, що хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію щодо правопорушника, дезертира тощо", - зазначила юрист.

Подписка на новости