Криминал | 4 Января, 2023

ВІДЕО. росіяни знімають шеврони зі своїх загиблих, щоб не можна було ідентифікувати

Свежие новости: ВІДЕО. росіяни знімають шеврони зі своїх загиблих, щоб не можна було ідентифікувати

Втрати окупантів на війні проти України на 4 січня складають близько 108 910 людей: лише за минулу добу ЗСУ знищили 720 окупантів. Військовий з позивним "Юрист" — один з тих, хто займається пошуком тіл загарбників на Харківщині. Робить це від початку вторгнення. За словами "Юриста", росіяни неодноразово били ракетами по місцях, де зберігаються тіла військовослужбовців. Зокрема так сталося 18 жовтня, під час атаки на один з залізничних вузлів у Харкові. За спостереженням військового, нині змінився вік та амуніція загиблих російських військових.

Про що це свідчить та де найбільше роботи зараз, "Юрист" розказав Суспільне Харків. Увага, на фото — чутливий контент.

Де знаходять трупи російських військових

Я працюю у групі, яка займається пошуком, забором та ідентифікацією тіл збройних сил Російської Федерації.

Найчастіше наразі ми працюємо на Куп'янському напрямку, Ізюмському напрямку. А також охоплюємо всю Харківську область.

Втрати РФ: загиблі в цивільному

Картина змінилася. Переважно, це вже не кадрові військові. Це мобілізовані, або якісь приватні військові компанії.

І вони не підготовлені. Вони не підготовлені зовсім. Це маса людська, яку вони просто пускають для того, щоб завалювати нас людським ресурсом.

Як ідентифікують окупантів на Харківщині

 

Процес ідентифікації загиблого російського військового на Харківщині

Вони одягнуті, по-перше, не дуже грамотно. Не дуже забезпечені речами. У багатьох немає штатних берців, штатної форми. Все або якісь цивільні носки, панчохи, цивільне взуття. Багато хто у светрах цивільних. Але приналежність до збройних сил РФ — це те, що ми знаходимо їх у камуфляжі збройних сил РФ.

Сигарети загиблого на Харківщині окупанта

Вік теж змінився. Багато мобілізованих та призовників. Молодшого і старшого віку. Людей середнього віку — вони є, або їх дуже мало. Призивають або зовсім молодих, необізнаних. Або тих, хто проходив військову службу дуже давно і нічого не можуть зробити, вони погано фізично розвинені.

Росіяни знімають шеврони зі своїх загиблих

Зараз ускладнений процес ідентифікації, тому що самі ж збройні сили РФ у своїх же мертвих бійців забирають або знімають усі шеврони, ідентифікатори, усі документи, які можуть підтвердити приналежність до того чи іншого підрозділу або до конкретної особи.

Моя версія, вони не бажають, щоб ми не показували їхні реальні втрати, які є на цей час і протягом усієї збройної агресії. А також не бажають, щоб ці тіла знайшли рідні, щоб вони були повернуті додому.

Прибори, які застосовують для роботи з загиблими окупантами
Намет, де працюють з трупами росіян
Процес ідентифікації загиблого російського військового на Харківщині. Січень 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Думаю, що справа не тільки у виплатах. Там багато факторів та причин, які цьому сприяють. По-перше, це економічні причини. Російська Федерація перебуває у скрутному економічному становищі. Що унеможливлює їх виплати.

Вони не бажають, щоб тіла повернулися додому, для того, щоб реально не бачили кількість їхніх втрат. І щоб їхні матері або близькі родичі не знали, не підіймали хвилю народного бунту проти самої верхівки, самої влади у РФ.

Для них краще, коли вони просто фігурують у їх документах, як "зник безвісти". І все.

Про знищення тіл загиблих окупантів ракетами

Збройні сили РФ намагаються приховати кількість своїх (загиблих — ред.) військовослужбовців. Було влучання восьми ракет у вагон-рефрижератор, в якому зберігалися тіла. Потім, звісно, місце локації вагона змінилося. На цей час далі продовжуємо свою роботу.

Як ідентифікують загиблих російських військових

Сама процедура ідентифікації цих тіл визначена постановою Кабінету міністрів.

У цю процедуру входить найголовніше: це опис цього тіла, актування його та взяття зразків ДНК. Для подальшої подачі цих документів для міжнародного трибуналу в Гаазі.

Ідентифікація окупантів на Харківщині: втрати РФ на війні

 

Як РФ приховує свої втрати в Україні: фоторепортаж, як ідентифікують окупантів на Харківщині
Процес ідентифікації загиблого російського військового на Харківщині. Січень 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Всі батьки, матері та родичі військовослужбовців, які загинули тут, мають можливість звернутися до нашої країни. Для того, щоб здати свої проби ДНК і відшукати своїх синів, батьків. Наша країна робить все можливе для того, щоб це стало відомо на увесь світ, набуло розголосу. Щоб тіла повернулися до своїх рідних в Російській Федерації

Чому для "Юриста" важлива робота з ідентифікації втрат РФ

По-перше, це шкодить нашій екології, бо вони перебувають тут, на наших полях. Навіть у вагонах.

Найголовніше, це те, що завдяки кожному цьому тілу ми можемо повернути нашого конкретного бійця. Нашого хлопця, нашого побратима додому. За кожне тіло ми можемо обміняти одне або два тіла.

"Юрист" займається пошуком, забором та ідентифікацією тіл Збройних сил Російської Федерації. Січень 2023 року
"Юрист" займається пошуком, забором та ідентифікацією тіл Збройних сил Російської Федерації. Січень 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

По-третє, це моя особиста думка, я вважаю, що кожен, якщо він навіть колаборант чи агресор, має право прийти у фіналі свого шляху додому. І його тіло мусить бути поховане там, звідки він прийшов, де він народився. І щоб його рідні й близькі знали, що він біля них.

 

Джерело

Подписка на новости