Криминал | Вознесенск, 12 Января, 2022
У Вознесенську продовжуються крадіжки на великі суми
Нещодавно постраждала ще одна сім’я з мікрорайону Натягайлівки від пограбування невідомими особами. Дехто з раніше постраждалих звертався в поліцію, але злодіїв так і не впіймали.
Ознаки пограбування цими особами наступні: Працює 2-3 особи.
Начальник Вознесенського районного управління поліції Олександр Пак прокоментував питання, яке викликало резонансне обговорення в мережі. Мова йде про крадіжки, що продовжуються впродовж кількох років у місті Вознесенську та наближених населених пунктах. Вони супроводжуються великими збитками та значною шкодою для постраждалих.
Яка кількість крадіжок наразі знаходиться в досудовому розслідуванні Вознесенським управлінням поліції, під час яких постраждалим було завдано значної шкоди та збитків у великих розмірах або особливо великих розмірах?
Наразі орієнтовно за останні 3 роки зафіксовано близько 75 таких справ.
На якому етапі ці розслідування? Чи відомі головні підозрювані по серії цих крадіжок і чи є наявні докази, достатні для оголошення їм підозри?
В рамках цих справ проводяться слідчі гласні і негласні розшукові дії. Відпрацьовуються різні версії, з яких є кілька основних. Щодо оголошення підозри, то для цього на сьогодні недостатньо доказів.
Часто постраждалі скаржаться про бездіяльність поліцейських слідчих, які, за їх словами, дуже повільно реагують на важливу для слідства інформацію, яку надають їм самі постраждалі. Чи відповідає це дійсності, і якщо так, то чому?
Я особисто про такі випадки не знаю, але і не виключаю такої можливої ситуації, тому що у нас є молоді спеціалісти, які в процесі роботи можуть чогось не знати і допускати помилки. Але якщо говорити про непрофесійність співробітників поліції Вознесенського РУП, то я б так не говорив. У нас досить кваліфіковані поліцейські. Тому закликаю постраждалих, якщо виникають якісь непорозуміння зі слідчими, звертатися до вищого керівництва: або до начальника слідчого відділу, або до мене особисто.
Чи будуть залучені додаткові сили обласного слідчого управління поліції для розслідування цієї серії злочинів?
Дане питання знаходиться особисто у начальника кримінальної поліції області. І буквально кілька днів тому я мав телефонний дзвінок щодо результатів за даними справами. Тобто, керівництво запитує про стан розслідування цих крадіжок і обласне управління постійно співпрацює з нами в цих та інших справах. Ми маємо як контроль так і допомогу в розслідуванні цих злочинів.
В цілому коментуючи це питання, поки що у нас не виходить розкрити ці справи і я це визнаю, у нас є недопрацювання по цим крадіжкам. Люди які пишуть в коментарях своє незадоволення, я їх розумію, і я б, мабуть, діяв так само на їх місці. І зараз ми звернемо більше уваги на це питання.
Але, не дивлячись на це, я б не говорив, що у нас немає результатів. В минулому році ми показали гарну роботу по боротьбі з наркоторгівлею, ми були одні з кращих в області, по порубкам лісових насаджень теж маємо результати. Також нами було забезпечено порядок під час різних масових заходів і не було допущено порушення громадського порядку.
------------------------------------------
Нагадаємо, за версією постраждалих, в місті діє група осіб, що викрадають дорогоцінності та готівку у великих розмірах. Злочинці проникають у домівки громадян, які мають відповідні накопичення, коли останніх немає вдома. Бувають випадки, що господарі залишали домівку всього на кілька годин, а після повернення вже фіксували факт крадіжки. Жертви зазначають, що не розуміють, яким чином злочинцям вдається дізнаватися інформацію про їх відсутність, адже бувають досить спонтанні поїздки, про які знали тільки члени самої родини. На сьогодні орієнтовна сума збитків по крадіжкам у Вознесенську складає близько 50 млн грн.
------------------------------------------
Як вберегти себе і не стати жертвою крадіжок - рекомендації поліцейських:
Надійно зберігати дорогоцінності в безпечних місцях, наприклад, готівку в банках.
Обмежити коло осіб, яким відомо про цінності у вас вдома
Встановлювати надійні вікна, двері. Захищати вікна решітками
Не повідомляти та не публікувати в соціальних мережах інформацію у разі вашої поїздки на відпочинок або тривалої відсутності вдома
Тримати ключі від помешкання в надійних місцях, а дублікати довіряти лише вузькому колу осіб.
Встановлювати камери спостереження
Ставити дім або приміщення на сигналізацію або під охорону.
Коментар брав Сергій Потушинський