Политика | 18 Августа, 2025
Трамп був на межі зриву переговорів на Алясці, коли Путін захотів всю Донеччину – ЗМІ
Президент США Дональд Трамп був готовий достроково завершити переговори з очільником Кремля Владіміром Путіним на Алясці через непоступливість останнього щодо бажання анексувати всю Донецьку область.
Згідно з матеріалом, на Алясці Путін висунув максималістські вимоги щодо українських територій, зокрема – щодо Донецької області, де Росія нині контролює приблизно 75% території.
Путін вимагав, що хоче отримати контроль над всією областю – і в якийсь момент він був настільки непохитним у своїй вимозі, що Трамп був готовий перервати переговори, пише видання.
"Якщо справа в Донецьку, і якщо немає жодних поступок, нам не слід це затягувати", – цитує слова Трампа до Путіна один зі співрозмовників видання. За повідомленнями, після цього Путін нібито відступив від своєї вимоги.
Оцінки американської розвідки щодо сили Росії різняться, зазначило джерело. За однією з них, Путін міг би захопити всю Донецьку область до жовтня. Інша прогнозує значно важчий і невизначений процес.