Криминал | 11 Декабря, 2025

Розкрадали гроші на закупівлі броні: НАБУ і СБУ викрили керівників оборонного заводу

Свежие новости: Розкрадали гроші на закупівлі броні: НАБУ і СБУ викрили керівників оборонного заводу

Керівництво оборонного заводу викрили у розкраданні 102 млн грн, виділених на бронезахист для танків ЗСУ

Правоохоронці викрили масштабну корупційну схему на одному з оборонних підприємств, де посадовці розтратили державні кошти, виділені на закупівлю динамічного захисту для українських танків. Про це повідомили у Службі безпеки України.

За даними СБУ та НАБУ, організатори схеми діяли у двох областях — Запорізькій та Дніпропетровській. Встановлено, що фігуранти привласнили понад 102 млн гривень, виділених із бюджету на виготовлення комплектів динамічного захисту.

Як працювала схема

У квітні 2022 року Міноборони уклало з державним заводом терміновий контракт на постачання динамічного захисту для танків, який мав негайно вирушити на фронт. Однак замість виконання замовлення керівники підприємства налагодили механізм розкрадання коштів.

За версією слідства, тодішній директор заводу разом із комерційним директором та власником приватної компанії-підрядника закуповували комплектуючі за цінами, завищеними утричі. Надприбуток виводили через низку фіктивних фірм і ділили між учасниками схеми.

Експертизи підтвердили завдання державі збитків в особливо великих розмірах.

Що знайшли під час обшуків

Під час слідчих дій у домівках та офісах фігурантів вилучено фінансову документацію та комп’ютерну техніку, що використовувалася для реалізації оборудки.

Трьом особам уже оголошено підозри за статтями:

  • ч. 5 ст. 191 — привласнення майна групою осіб;

  • ч. 3 ст. 209 — легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом;

  • ч. 1 ст. 366 — службове підроблення;

  • ч. 3 ст. 27 — співучасть в організації злочину.

Один із фігурантів уже за ґратами

Колишній директор оборонного заводу перебуває під вартою у межах іншого провадження — щодо виробництва бракованих мінометних снарядів. Його затримали у квітні цього року. Питання щодо запобіжних заходів для інших учасників схеми наразі вирішується.

Позиція НАБУ

У НАБУ уточнили, що закупівлі для танків здійснювались через договір, у межах якого елементи динамічного захисту — кришки та кювети — купувалися за завищеними цінами. Для маскування злочину директор приватної компанії проводив операції через низку фіктивних фірм, а отримані кошти переводив на підконтрольні рахунки для подальшої легалізації.

Комплекс заходів здійснювали співробітники СБУ у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом САП.

Подписка на новости