Экономика | 17 Сентября, 2023

НБУ пом'якшив частину валютних обмежень: що зміниться

Свежие новости: НБУ пом'якшив частину валютних обмежень: що зміниться

Національний банк України пом'якшив низку валютних обмежень з метою покращення роботи готівкового сегменту валютного ринку. З 16 вересня 2023 року внесено зміни щодо деяких питань.

Про це повідомляє прес-служба  НБУ  . 

Збільшення пропозиції готівкової валюти

НБУ зробив ще один крок щодо збільшення можливостей фінансових установ із продажу готівкової іноземної валюти. Це зроблено з метою нівелювання різниці між готівковим та безготівковим курсом.

Так, з 16 вересня при розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи небанківська фінансова установа може продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка враховувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.

Розширення переліку медичних послуг, для оплати яких населення може переказувати кошти за кордон

З огляду на пропозиції громадських організацій та банків НБУ розширює перелік медичних послуг, для оплати яких фізичні особи можуть переказувати кошти за кордон. Так, до відповідного списку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їх комплектуючих, встановлення, сервісне обслуговування та ремонт протезів.

"Це важливо для відновлення здоров'я людей з інвалідністю, включаючи учасників бойових дій, які потребують протезування", - йдеться у повідомленні.

Розблокування платежів за зовнішніми боргами

НБУ дав можливість державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов'язань перед нерезидентом за кредитом або позикою, які були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабінетом Міністрів України. Крім того, дозволено робити інші платежі, пов'язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов'язань.

"Такі зміни сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами", - зазначили у НБУ.

Валютна лібералізація

З початком війни НБУ запровадив низку валютних обмежень як для громадян, так і для підприємств.

Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, Національний банк України вважає своїм головним завданням забезпечення стабільного курсу гривні. За його словами, НБУ робить кроки для того, щоб розпочати валютну лібералізацію та повернутися до більш гнучкого курсу гривні щодо долара та інфляційного таргетування.

НБУ ухвалить рішення про перехід до більшої гнучкості обмінного курсу лише тоді, коли буде забезпечено необхідні передумови. Пишний сказав, що такі умови поки що формуються.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости