Политика | Николаев, 19 Июня, 2019

"Міська влада готова співпрацювати з правоохоронцями", - Олександр Сєнкевич

Свежие новости:

Сьогодні, 19 червня, міський голова Олександр Сєнкевич провів оперативну нараду з правоохоронними органами з метою відпрацювання спільних дій по забезпеченню порядку і спокою в закладах соціальної сфери.

Як відомо, останніми днями у Миколаєві відбувся ряд повідомлень про замінування. Хоч жодне з них, на щастя, не підтвердилося, такі інциденти дестабілізують роботу важливих міських об'єктів та провокують виникнення занепокоєння у суспільстві.

Олександр Сєнкевич звернув увагу на цинізм "замінувань" лікарень, дитячих закладів, адже кожного разу хворих потрібно виводити за межі цих закладів.  Це несе не тільки збитки для організацій та установ, але й загрозу здоров’ю та життю пацієнтів.

- Інформація про замінування не підтвердилася на жодному з об'єктів. Всі виклики виявилися хибними. Так, наприклад, вчора довелося евакуювати усіх пацієнтів з лікарень, навіть тяжкохворих, для того, щоб провести огляд на наявність вибухових пристроїв. Діяльність цих об’єктів паралізується як мінімум на кілька годин. Однак ми повинні реагувати на повідомлення, проводити перевірки. Більш того, фейкові повідомлення можливо відправляють спеціально, щоб приспати увагу людей, а потім спланувати реальний злочин.

Мер наголосив, що міська влада готова співпрацювати з правоохоронцями та надавати всебічну підтримку будь-яким діям, які будуть спрямовані на стабілізацію громадського спокою і порядку.

Представники влади також закликали містян з розумінням відноситися до тих незручностей, які вони отримують через хибні повідомлення про замінування та попросили усіх зберігати спокій.

- Просимо бути пильними та обережними, звертати увагу на підозрілі речі, повідомляти у випадку їх виявлення у поліцію. Всі ці погрози можуть мати під собою якусь основу. Якщо ви бачите щось підозріле, щось викликає у вас сумніви - не мовчіть. Це буде важлива допомога правохоронцям - з'ясувати і запобігти тим випадкам, які можуть бути, - звернувся до миколаївців перший заступник міського голови Володимир Криленко.

Як зазначають правоохоронці, хвиля замінувань сколихнула не лише наше місто, а й багато інших обласних центрів України.

- За останній місяць зафіксовано 592 повідомлення. Ця кількість щодня зростає, - сказав  в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції області Максим Ахрамєєв.

У повідомленнях "мінувальники" часто вказують одразу по декілька об’єктів. Через те, що більшість з таких повідомлень надходять електронною поштою, поліція не може оперативно встановити і затримати людей, які їх розсилають. Злочинці створюють фейкові акаунти, надсилають листи через підставні VPN-сервіси, тож розпізнати IP-адресу дуже складно. Втім, кіберполіція все-таки встановлює та знаходить тих, хто створює такі інциденти. Зазвичай це відбувається у випадках, коли про замінування повідомляють у телефонному режимі. Так, з початку 2019 року зафіксовано 7 дзвінків про замінування, і шість з них вже розкрито.

Під час наради правоохоронці також звернулись до Олександра Сєнкевича та депутатського корпусу з проханням підтримати Міську цільову Програму «Цифрове місто» та передбачити в міському бюджеті кошти на розширення мережі відеокамер, вдосконалення функціонала системи.

- Розвиток системи міського відеоспостереження - це велика допомога правохоронцям. Завдяки цьому ми зможемо оперативніше розкривати як дрібні, так і важкі злочини, резюмував Максим Ахрамєєв.

Зі свого боку міський голова зазначив, що підтримує Програму та має намір винести проект рішення на розгляд депутатів на найближчій позачерговій сесії.

 

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты