Криминал | 11 Июля, 2025

Генпрокурор оприлюднив докази у справі руйнування тунелю метро в Києві

Свежие новости: Генпрокурор оприлюднив докази у справі руйнування тунелю метро в Києві

 

Генеральний прокурор Руслан Кравченко оприлюднив відео з доказами у кримінальному провадженні щодо руйнування тунелю київського метрополітену між станціями "Деміївська" та "Либідська".

Відповідне відео він опублікував у Фейсбук.

За словами Кравченка, посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА знали про загрози, проте приховували факти та не вжили жодних заходів для виправлення ситуації.

"Вчора багато писали про кримінальне провадження щодо посадовця Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, так от: чиновники все прекрасно знали і розуміли, просто приховували факти і нічого не робили для виправлення ситуації", - зазначив Кравченко.

Він зазначив, що з дозволу слідчого у відео представлені окремі докази цього злочину.

"Крапка в цій історії не поставлена. Слідство триває", - резюмував Генеральний прокурор.

Варто зазначити, що йдеться про службову недбалість, яка призвела до тяжких наслідків. Прокурорами Київської міської прокуратури за матеріалами УСР у місті Києві повідомлено про підозру директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору (ч. 2 ст. 367 КК України).

На початку грудня 2023 року через руйнування тунелю між "Деміївською" та "Либідською" Оболонсько-Теремківської лінії метро та реальну загрозу надзвичайної ситуації техногенного характеру було зупинено рух поїздів на ділянці "Либідська" – "Теремки". КМДА тимчасово організувала дублюючі автобусні маршрути для перевезення пасажирів.

"В ході досудового розслідування встановлено, що директор Департаменту транспортної інфраструктури не контролював роботу столичних підприємств, підпорядкованих йому як керівнику, а також не брав участь у розгляді питань пов’язаних з виникненням надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, що згодом і призвело до тимчасового закриття станцій метрополітену. Неналежне виконання посадовцем своїх обов’язків призвело до невчасного виявлення аварійної ситуації в метро та невжиття заходів щодо їх усунення", - розповіли в ОГП.

Унаслідок закриття частини метрополітену та організації дублюючих маршрутів міський бюджет недоотримав прибутки на суму 164 мільйонів гривень.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури та оперативним супроводом УСР у Києві ДСР Нацполіції України.

Джерело

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты