Происшествия | 24 Июля, 2017

З початку року на водоймах країни загинуло 526 громадян

Свежие новости: З початку року на водоймах країни загинуло 526 громадян

Щодня в Україні фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Однак, коли йдеться про десятки потонулих за добу — який ще привід потрібен для людей, аби прислухатися до застережень рятувальників? Лише впродовж вихідних, 22-23 липня, на водних об’єктах країни загинуло 25 осіб! Саме так, для двадцяти п'яти родин ці звичайні літні вихідні обернулися справжньою трагедією. Вражаючий показник людської необачності та безвідповідальності... Проте, навіть попри таку моторошну статистику, люди продовжують вирушати до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання та, нехтуючи заборонами, і далі наражають себе на небезпеку.

Особливо прикро, коли внаслідок необережності або неуважності дорослих, на водоймах травмуються або гинуть діти.

Зокрема, 23 липня на ставку одного з пляжних комплексів у Лиманському районі Дніпропетровщини, громадяни підняли з води тіло дівчинки 2011 року народження. Попередня причина загибелі дитини — порушення нею правил поведінки на воді. Однак, враховуючи те, що дитяча поведінка є часто непередбачуваною, відповідальність за перебування біля води шестирічної дитини все ж лежить на плечах дорослих, які її супроводжують.

Того ж дня, у Київській області на озері в с. Мирному Бориспільського району знайдено тіло підлітка 2001 року народження. Обставини загибелі хлопця наразі встановлюються фахівцями.

Водночас на Івано-Франківщині тривають пошуки чоловіка 1989 року народження, який зник цієї неділі на р. Дністер в с. Хмелева Городенківського району. Станом на 7 годину 24 липня доля зниклого хлопця залишається невідомою, група водолазних робіт продовжує пошуки.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 526 людей, з яких 56 дітей. При цьому врятовано 401 людину, у тому числі 92 дитини.

Тож, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на вражаюче збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни!

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Источник: //yu.mk.ua

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты