Политика | Южноукраинск, 8 Января, 2023
З 9 січня учні 2-4 класів в Южноукраїнську навчатимуться не дистанційно, а в ліцеях
Після зимових канікул дев'ятого січня юні претенденти на освіту початкової школи зустрінуться зі своїми вчителями не по різні боки моніторів, а в приміщеннях ліцеїв. Деяким із них доведеться пристосовуватися до нових умов навчання у другу зміну, розповів заступник начальника управління освіти Олег Пузир.
Рішення південноукраїнських освітян відновити очну форму навчання у 2-4 класах затвердили у Вознесенській районній військовій адміністрації. Перед цим адміністрація ліцеїв проводила опитування серед батьків: понад 80% погодилися, що дітям треба навчатись офлайн, а не вдома.
- Ми взяли досвід учнів перших класів, які сіли за парти у вересні, та вирішили вивести всю початкову школу на офлайн-навчання. Особливо це потрібно четвертим класам. На жаль, через різні обставини ми вирізали у дітей величезний пласт знань. Це стало відчутно, коли першого грудня до очного навчання повернулися старшокласники. Така ситуація змушує замислитись. Тому було вирішено поступово повертати до освітніх закладів усі класи. Жодні технології не замінять живого спілкування – це вже доведено, – зазначив Олег Пузир.
За бажанням дорослих дистанційно навчатимуться лише три класи: у ліцеї №1 паралель третіх класів, у ліцеї №4 – один другий клас. Батьки цих дітей проти другої зміни, яку їм запропонували. У тих класах, де один чи кілька учнів не можуть або не бажають ходити до навчального закладу, директори разом із вчителями знайшли вихід: дитина підключатиметься дистанційно на уроки, а педагог спробує пояснити тему перед камерою ноутбука. Але зрозуміло, що якість такої освіти не найкраща.
- Читайте більше на Telegram-каналі. Приєднатися до нього можна ТУТ
Серед гуркоту війни та виття сирен непомітно пройшло пів навчального року. Попереду – державна підсумкова атестація у четвертих та випускних класах. Одинадцятикласники складатимуть ще й національний мультипредметний тест.
– Наразі тільки й розмов про відміну ДПА в одинадцятих класах, але нормативних документів ще немає. Також не зрозуміла ситуація з четвертими та дев'ятими класами. Проте вже відомо, що форма НМТ у 11 класах зміниться: випускникам цього року буде складніше, ніж торік. Зараз чекаємо на будь-які рішення від МОН.
Для того, щоб не переповнювалися приміщення тимчасового укриття під час повітряних тривог, діти навчатимуться у дві зміни. Перша починатиметься, як завжди з восьмої ранку. Друга – з дванадцятої дня, а закінчується майже о пів на п'яту вечора. Деякі батьки турбуються: буде темно малечі повертатися додому. Однак, світловий день продовжується, тому це безпідставні побоювання. На питання, що робити, коли вимикають світло на уроках, Олег відповів, що перериватимуть навчання, але він чомусь упевнений, що таких ситуацій не виникне.
- Поставити усі молодші класи у першу зміну, а 9-11 у другу – неможливо. Для старших класів потрібно більше часу на навчальний процес, адже у них велике навантаження: більше предметів – більше годин.
В управлінні освіти подбали, щоб усі діти були забезпечені гарячим харчуванням. Графік складено кожної зміни окремо. Під час тривоги за безпеку учнів відповідатимуть класні керманичі, адміністрація закладу. Також залучатимуться фахівці з охорони праці та соціально-психологічної служби навчального закладу. Директор має видати наказ, у якому зазначено перелік осіб, які беруть участь у створенні безпечної ситуації для претендентів на освіту. Але батьки повинні не забувати, що їм потрібно скласти дитині тривожний рюкзачок (про всяк випадок).
Поки одні батьки бойкотують очне навчання, зазначив Олег Пузир, інші – навпаки, пишуть заяви, щоб їхні дітлахи сіли за парти. Власне семикласники ліцею №1 виявили таке бажання. В управлінні освіти дозволили. Є прогнози, що кількість таких охочих поступово збільшуватиметься. Якщо вистачить місць у тимчасових укриттях, можливість навчатись офлайн дадуть усім.
Читайте также
Террористы «ДНР» назвали имена «убийц» Захарченко
Кабмин утвердил бренд для улучшения имиджа Украины
Кабмин утвердил бренд для улучшения имиджа Украины Читать дальше