Культура | Вознесенск, 28 Марта, 2018

Вознесенськ. «Живопис вимагає абсолютної щирості» /Володимир Зебек/

Свежие новости: Вознесенськ. «Живопис вимагає абсолютної щирості» /Володимир Зебек/

З 23 лютого 2018 року у Вознесенському художньому музеї Є. А. Кібрика експонуються роботи Володимира Зебека з приватної колекції Олександра Ткаченка. Роботи цього геніального майстра розійшлися по музеях і приватних колекціях усього світу.

У книзі «Загадковий Зебек» із серії «Обдаровані мудрістю» Олександр Михайлович Ткаченко розповідає про неповторну особистість художника: «Минуло два роки з тієї пори, як не стало Володимира Зебека (1931 - 2015) - блискучого живописця і мудреця. Тут, на Кінбурнській косі, в будинку, де спочатку навіть не було електрики, він прожив більше сорока років, радіючи з того, що може милуватися природою, пити парне молоко, пекти хліб і писати - улюблене море, лиман, квіти. Цей куточок він назвав «залишки раю на землі». Володимир Євгенович Зебек - великий романтик. Його живопис відразу ж знайшов відгук у моїй душі, встановивши між нами міцний внутрішній зв'язок. 

Боюся здатися пишномовним, але саме поклик душі спонукав мене стати збирачем творів одного з найяскравіших мариністів сучасності. Художня цінність його робіт така, що відразу стало ясно, цим творам необхідне визнання не тільки колекціонерів, і впоратися з настільки масштабним завданням поодинці було б складно, тому була потрібна команда однодумців.

Першу персональну виставку Володимира Євгеновича наша команда організувала в 2011 році в галереї Чорноморського державного університету ім. Петра Могили в Миколаєві. Виставка мала величезний успіх. Для більшості миколаївців вона стала справжнім подарунком, а для нас - початком спільної роботи з вивчення і популяризації творчості художника-мариніста. Володимир Зебек жив виключно творчістю і природою, що його оточувала. Він не дбав про свою популярність і славу, не ініціював проведення власних виставок і, тим більше, не займався систематизацією своїх робіт. Тому було особливо важливо не тільки колекціонувати, але й вивчати його живопис. Володимир Зебек - художник, якому були підвладні всі жанри живопису: пейзаж і натюрморт, портрет і тематична картина. Але найбільшу популярність принесли йому морські пейзажі, що складають, мабуть, найоб'ємнішу частину його творчості. Зображуючи загадкові вітрильники, розбурхане або спокійне море, серпанок світанку або розкіш заходу, художник відкриває нам потаємний сенс буття, обдаровуючи найширшим спектром емоцій - від сильного хвилювання до елегійного смутку. На його марини можна дивитися годинами, вони освітлені якимсь неземним світлом, що йде зсередини полотен. Це світло надії, що проникає в душу і породжує в ній невідому доти енергію любові - до живопису, творчості, життя. Природа коси і могутнє море, яким Зебек міг милуватися, просто вийшовши з дому, запахи лісу і трав, що будили в ньому бродягу-моряка і філософа, несли в собі ідею свободи, якою переймаємося і ми, дивлячись на його марини...

У Миколаївському обласному музеї ім. В. В. Верещагіна знаходиться всього одна картина Володимира Євгеновича. Щоб познайомити фахівців з творчістю великого майстра, був виданий альбом «Володимир Зебек. Романтик моря», який був розісланий по музеям і найбільшим бібліотекам. У 2005 і 2008 роках на Миколаївській телестудії були відзняті два документальні фільми про художника. В одному з епізодів Володимир Євгенович каже, що коханням його життя були тільки живопис і природа. 22 червня 2016 року було відкрито виставку робіт В. Зебека в Очаківському художньому музеї Р. Г. Судковського, через рік після його смерті.

Поруч з роботами найяскравіших майстрів мариністичного живопису ХХІ століття І. Айвазовського, Р. Судковського роботи В. Зебека не тільки не загубилися, але виглядають вельми гідно й органічно. У картинах таке унікальне колористичне бачення світу, передача найтонших нюансів кольору, гармонії природи, в якій немов розчинився сам твір. Відгуки відвідувачів підтверджують: його творчість нікого не залишила байдужим. Багато людей відтепер іншими очима побачать і море, і квіти і, може бути, навіть інакше подивляться на своє життя».

Олександр Ткаченко,

Миколаївський колекціонер живопису

Источник: voz.gov.ua

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты