Политика | Николаев, 8 Ноября, 2022

Військові показали, як працює аеророзвідка у миколаївсько-херсонському напрямку

Свежие новости: Військові показали, як працює аеророзвідка у миколаївсько-херсонському напрямку

Військовослужбовці однієї з бригад, яка виконує завдання на миколаївсько-херсонському напрямку, розповіли, як працюють «пташки» аеророзвідки.

Безпілотні літальні апарати – один із обов'язкових елементів ведення бойових дій у сучасних умовах. Бійці Сил оборони України використовують дрони для аеророзвідки та коригування вогню за позиціями російських військ.

Підрозділ аеророзвідки спрямовується на завдання. Місце для роботи знайдено, далі перевірка місцевості.

«Ми виходимо спочатку пішки. Ми повністю перевіряємо, куди можна під'їхати, куди ні. Йдеться про протитанкові міни, протипіхотні міни, розтяжки якісь», — розповів розвідник із позивним «Фелікс».

Далі підготовка до роботи безпосередньо з «пташкою».

«Зараз налаштовуємо GPS, відеозв'язок, калібруємо, робимо передпольотну перевірку, готуємося до запуску», - розповів військовослужбовець Юрій.

На роботу безпілотних літальних апаратів впливають різні фактори, каже Фелікс:

«Насамперед, це дощ, вітер. І коли є хмари та серпанок, коли нічого не видно. Сенсу немає, політав ти, все одно нічого не бачиш», - розповів Фелікс.

Багатофункціональність та дальність польоту – одні з основних переваг українського безпілотника «Лелека-100», каже Юрій. Втім, є складності.

"Ми працюємо в умовах періодичного придушення радіоелектронної боротьби, тому є певні труднощі", - розповів Юрій.

Через роботу радіоелектронних засобів підняти у повітря «Лелека» не виходить. Аеророзвідники вирішують застосувати інший безпілотний літальний апарат - "Matrix 300".

Цього разу налаштування та запуск успішні — артилерію російських військ на тимчасово окупованій території Херсонщини знищено.
Обладнання для аеророзвідки дуже дороге, тому часто під час обстрілів бійці закривають його собою, розповів Фелікс.

«Треба ж колись обстріл, падати. Обладнання дуже багато коштує, його теж накриваєш собою, аби його не зашкодило. Скільки таких ситуацій було», – сказав Фелікс.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости