Общество | Николаев, 4 Июля, 2019
У Миколаєві окреслили план дій, необхідних для отримання офіційного статусу "Громада, дружня до дітей та молоді"
Днями Миколаївська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми "Громада, дружня до дітей та молоді".
Документ окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі, передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ, та, зокрема, підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
У четвер, 4 липня, у міській раді відбулась зустріч із представниками ЮНІСЕФ щодо напрацювання планів дій та моніторингу з реалізації Програми. У ній взяли участь заступник міського голови Олександр Омельчук, координаторка проєкту МА "Євростратегія" з впровадження ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" Світлана Рогова, менеджери Олександр Гловацький і Дмитро Михалевич, начальник служби у справах дітей Юлія Кравченко, заступник начальника управління у справах фізичної культури і спорту Наталя Манзюк, працівники соціальної сфери міста, представники молодіжних громадських організацій.
З вітальним словом до присутніх звернувся віце-мер Олександр Омельчук.
- Сьогодні міська влада робить усе можливе для того, щоб створювати гідні умови для всебічного розвитку дітей та молоді. Зацікавлені переймати досвід країн, які досягли успіху у цій діяльності. Впевнений, що приєднання до ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" відкриє нові можливості перед юними миколаївцями, адже вони - майбутнє нашого міста і України.
Світлана Рогова поінформувала про етапи, які необхідно пройти для отримання офіційного статусу "Громада, дружня до дітей та молоді". Так, щоб приєднатись до започаткованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) всесвітньої ініціативи, міська рада вже ухвалила відповідне рішення, надіслала лист зацікавленості Фонду і підписала з ним меморандум. Наразі громада має проаналізувати ситуацію з правами дітей та молоді на своїй території. Потім – обрати 3 з 5 напрямів роботи ініціативи, за якими працюватиме. Після цього – скласти план дій та бюджет для його втілення в найближчі роки.
Роботу на кожному з етапів координуватимуть експерти ЮНІСЕФ.
- Учасники ініціативи, які активно працюватимуть в напрямку захисту прав дітей та молоді, матимуть шанс в майбутньому отримати від ЮНІСЕФ спеціальний статус і відзнаку, що дозволить місту більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проєкти. Зі свого боку ЮНІСЕФ буде допомагати у налагодженні співпраці між містами, - резюмувала Світлана Рогова.