Политика | Николаев, 25 Ноября, 2022

Три громади Миколаївської області отримають ваучери на будівельні матеріали

Свежие новости: Три громади Миколаївської області отримають ваучери на будівельні матеріали

У Миколаївській області Галицинівська, Первомайська та Шевченківська територіальні громади зможуть отримати гроші для ремонту та відновлення приміщень, в яких міститься худоба. Йдеться про ваучерів у еквіваленті 300 доларів США від FAO.

Про це розповіла голова комісії з питань агрополітики Миколаївської обласної ради Надія Іванова.

Три громади Миколаївської області отримають ваучери на будівельні матеріали

За словами Надії Іванової, це четвертий проект, який реалізовує FAO на території Миколаївської області.

«Нам запропонували 800 ваучерів, щоб люди могли підлатати приміщення для худоби. Отримуватимуть матеріали на базі одного з будівельних гіпермаркетів. Списки сформують голови громад, за поданням сільських старост», - сказала Надія Іванова.

Обрані громади з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну знаходилися поблизу лінії фронту та мають багато пошкоджених будівель.

Голова Шевченківської територіальної громади Олег Пеліпенко розповів, що на території громади вісім населених пунктів знищено повністю. Але після деокупації правобережжя Дніпра люди повертаються.

«До мене звернулися із запитанням: «А чого ви не везете до Мирного?». Але тиждень тому (17 листопада – ред.) у Мирному було нуль мешканців. І ось двоє вирішили зимувати», – сказав Олег Пеліпенко.

Щодо відбору тих, хто отримає ваучери, Олег Пеліпенко пояснив, що розроблено критерії, за якими старости сіл сформують списки.

«Насамперед ми намагаємося допомогти тим, хто має найбільші пошкодження в домоволодіннях, але вони залишаються тут жити і тримати худобу. Є люди, які бігали замінованими полями, шукали своїх «марусек», знаходили і повертали додому», - розповів Олег Пеліпенко.

Голова Галицинівської сільради Іван Назар повідомив, що до 28 листопада мають сформувати списки людей на отримання ваучерів. Каже, що допомога хоч і не надто велика, але потрібна.

«Зараз аркуш шиферу коштує 600 гривень, то того ваучера вистачить на 20 аркушів. Але це краще ніж нічого. Звичайно, люди насамперед відновлюватимуть пошкоджені будинки, але ми в список вносили саме тих, хто зі худобою», — розповів Іван Назар.

Отоварити ваучери, сказала Надія Іванова, люди зможуть наприкінці 2022 або вже на початку 2023 року.

Джерело

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости