Политика | 18 Ноября, 2022

росія випустила по Україні ракету з імітатором ядерної бойової частини

Свежие новости: росія випустила по Україні ракету з імітатором ядерної бойової частини

Одна із двох російських крилатих ракет, збитих в небі над Киємов під час масового ракетного удару 17 листопада, була ракета типу Х-55, в якій взагалі не було бойової частини. Замість БЧ у цій російській ракеті було «прикручено» блок, який виступав імітатором ядерної бойової частини.

Про це повідомляє видання Defense Express з посиланням на власні джерела.

«Простіше кажучи – для цього удару орки взяли як мінімум одну Х-55 із свого «ядерного арсеналу», «відкрутили» з цієї ракети ядерну боєголовку і замість неї поставили пусту «болванку», і так і відстріляли по Україні. Хоча не будемо виключати, що по мірі розвитку подій таких ракет сьогодні виявиться як мінімум декілька», – йде мова у матеріалі.

Видання пояснює, що зазвичай росія застосовувала для ударів по Україні ракети типу Х-555 – це «неядерна» модифікація ракети Х-55, перероблена під звичайну боєголовку із «класичною» вибухівкою.

«А от саме Х-55 – це радянська ракета, яка першопочатково розроблялась саме як носій ядерної зброї, під так звану «спецБЧ» (так на радянському та російському військовому жаргоні позначається ядерна боєголовка). Звичайна та ядерна боєголовка конструктивно між собою відрізняються. Саме тому, схоже, в орків так і вийшло: вийняти «спецБЧ» із Х-55 вони змогли, а от зарядити туди звичайну боєголовку – конструктивної можливості не було. Тому й застосували для удару Х-55 із порожньою «болванкою», – йде мова у матеріалі.

Ще одне можливе пояснення – росіяни навмисне використали Х-55 із «пустим» імітатором ядерної бойової частини, щоб створити ефект перевантаження нашої протиповітряної оборони.

«Справді, це цілком в стилі рашистів – «забивати мікроскопом цвяхи». Але й такий варіант ще більш яскраво свідчить, що ракетний запас РФ вичерпується. Бо ще на початку війни росіяни для «перевантаження» нашої ППО використовували «розхідний матеріал» – наприклад, радянські безпілотники Ту-243. А не дефіцитні ракети для доставки ядерної зброї. Рашисти для удару були вимушені задіяти Х-55, бо вичерпуються зокрема запаси новіших крилатих Х-101, саме під звичайну боєголовку (варіант для доставки ядерної зброї має позначення Х-102)», – додали у виданні.

Як стало відомо Defense Express із власних джерел, під час атаки 15 листопада 2022 року була збита рашистська Х-101, яка була виготовлена взагалі в 3 кварталі поточного року. Хоча зазвичай працює така логіка – спочатку відстрілюються старіші ракети, далі в хід йдуть новіші.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости