Криминал | 4 Ноября, 2025
ОГП про обшук працівника НАБУ, який стежив за будівлею прокуратури
Офіс генпрокурора повідомив, що обшукав дім працівника НАБУ, тому що він стежив за будівлею ОГП. У відомстві заявили, що співробітник НАБУ пояснив це тим, що "виконував доручення керівництва".
"3 листопада о 06:10 невідомий чоловік встановив спеціальні технічні засоби на навіс над входом до житлового будинку навпроти будівлі ОГП. О 14:53 інша особа ці пристрої забрала...
Під час обшуку чоловік повідомив, що є штатним працівником НАБУ та надав службове посвідчення. Він підтвердив, що забирав встановлені раніше технічні засоби спостереження за будівлею Офісу Генерального прокурора.
Разом з тим працівник НАБУ не зміг надати чітких пояснень щодо законних підстав проведення негласних заходів, лише зазначив, що "виконував доручення керівництва".
В ОГП повідомляють, що камери спостереження були встановлені в спеціальних локаціях, щоб фіксувати входи та виїзди всіх працівників будівлі: "Характер розміщення засобів спостереження фактично забезпечував в умовах військового стану тотальне зняття інформації з будівлі державного органу".
Зокрема, йдеться про відомості про транспортні засоби, номерні знаки, графік переміщення та фіксація осіб, державних службовців, у тому числі тих, хто працює в департаменті протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.
У прокуратурі відзначили, що за "фактом можливого незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 359 ККУ), розпочали кримінальне провадження".
Правоохоронці встановили особу одного із чоловіків і провели обшук за місцем його проживання.
В ОГП додали, що досудове розслідування триває.



