Политика | 25 Июня, 2022

Нардеп Деркач за вказівкою ГРУ рф готував групи для допомоги окупантам у захопленні Києва, – СБУ

Свежие новости: Нардеп Деркач за вказівкою ГРУ рф готував групи для допомоги окупантам у захопленні Києва, – СБУ

СБУ викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу рф (відомого як ГРУ), яка мала допомагати ворогові в захопленні України. До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач.


Про це повідомили у Службі безпеки України.

 

Деркач, за даними слідства, займався створенням ряду приватних охоронних підприємств у різних галузях, щоб використовувати ці структури для швидкого захоплення України.

З ініціативи СБУ щодо народного депутата Генеральним прокурором розпочато досудове розслідування.

Оперативна розробка мережі велася давно, але остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колесникова. Власне, він, будучи негласним співробітником ГУ ГШ рф з позивним «Ветеран», був зв'язківцем і фінансовим кур'єром між спецслужбами рф і Деркачем.

За словами Колесникова, Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало найвище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алексєєв.

Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ рф для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла у кишенях Деркач.

Сам Колесніков після затримання пішов на угоду за звинуваченням та дав багато цікавих свідчень. У травні суд уже оголосив йому вирок про державну зраду. Він розповів деталі діяльності мережі та відведену їй роль у підготовці до повномасштабної війни.

– При вході військ, коли буде ясно, що міста здаються, ці ЧОПи («частные охранные предприятия» – прим.) мали забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід до міст, – деталізує Колесников.

Також Колесніков розповів, що ГРУ під час захоплення столиці планувало використовувати дві бригади спецназу та сили спецоперацій, які мали зайти з території білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал та зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Проте ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками.

СБУ продовжує оперативно-слідчі заходи щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розгалуженої агентурної мережі.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости