Общество | Николаев, 14 Июля, 2023

Миколаївська медикиня з 36-ї бригади розповіла про російський полон

Свежие новости: Миколаївська медикиня з 36-ї бригади розповіла про російський полон

Військовослужбовиця з Миколаєва Руслана Нуца з 2020 року боронить Україну в складі 36-ї окремої бригади морської піхоти. Дівчина потрапила в полон навесні 2022 року. Пройшла ув’язнення в Оленівці, Таганрозі, Білгородській та Курській областях. Руслана повернулась додому 17 жовтня 2022 року.

- Щодня там з вулиці, з подвірʼя того СІЗО було чутно крики. Як чоловіків, так і дівчат. Вони знущалися, намагались якусь інформацію витягнуть, хлопці кричали: “Не треба, я не знаю, будь ласка”. Постійно були ці крики. Це було найважче, тому що ти знаєш, що це українці, навіть хай не з моєї бригади, але ж українці. І дівчата кричали, а ти сидиш і нічого не зробиш, - розповідає медикиня Руслана Нуца.

Після 12 квітня 2022 року, коли Руслана разом із сотнями посестер та побратимів потрапила в полон, жінку перевезли до російського Таганрогу.

- Вони все говорили: “Ви нікому не потрібні”. Через те, що я з Миколаєва, мені казали: “Миколаїв – це вже росія. Бери російський паспорт”. І дуже часто вони нам пропонували російські паспорти брати, - розказує військовослужбовиця.

Через місяць в Таганрозі дівчину відправили в жіночу колонію у Білгородську область. Ще через три місяці – в Курську. Там, за словами Руслани, їх змушували вчити російські вірші та співати гімн рф.

- Не пояснити, як тяжко було читати той гімн. Я, мабуть, проплакала годину, поки я то все читала. А потім кожного ранку і вечора ми його співали. І треба було не те, що співати, а кричати, - говорить Руслана.

На дівчину намагались впливати психологічно, били та катували струмом.

- Це був офіцер. Я навіть його обличчя тоді бачила. Він його не ховав. Але я так зрозуміла, що він був під алкоголем, або на якихось препаратах, - пригадує військовослужбовиця.

Руслана каже, найщасливіший момент – це 17 жовтня, повернення в Україну.

- Ми вийшли. Я побачила чоловіка в бронежилеті з жовто-синьою стрічкою. Він сказав: “Ласкаво просимо до України. Вирівняйте свої спини”, - додає медикиня.

Після повернення – лікування та реабілітація, відпустка та повернення на службу. Говорить, та сама рота і посада, сумнівів чи служити далі – не було. Дівчина пригадує перші важкі бої, каже було недостатньо досвіду.

- Система добре пишеться в книжках. В реальності все відбувається трохи по іншому, особливо коли в тебе мало часу, то зовсім трішки. Зʼявився досвід і вже на автоматі все відбувається, - розповідає Руслана.

Руслана Нуца – кавалерка ордену “За мужність” третього та другого ступенів. Медикиня розповідає, стати військовою мріяла з дитинства та не шкодує про свій вибір. Руслана відстежує кожний обмін військовополонених та сподівається на скоріше повернення побратимів та посестер.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты