Политика | 22 Ноября, 2024
Київ та Захід схиляються до заморожування війни без визнаних кордонів, - Financial Times
У Європі дедалі більше стверджується думка, що найбільш реалістичним форматом закінчення російсько-української війни є заморожування конфлікту з відкладеним на невизначений термін питанням кордонів.
Про це в авторській статті пише Алек Рассел - керівник відділу іноземних новин газети Financial Times.
За його словами, у Брюсселі, незважаючи на певні побоювання щодо можливих дій Дональда Трампа, все більше сподіваються, що наступного року за його посередництва таки вдасться досягти якщо не повного миру, то принаймні припинення вогню.
Рассел зазначає, що деякі й надалі вимагатимуть відступу російських військ до кордонів 1991 року, "але все більше в Києві, Вашингтоні та в усій Європі існує спільна думка щодо найбільш ймовірного результату: заморожений конфлікт із відкладенням питання кордонів на невизначений термін".
Люди, наближені до команди Трампа, описували сценарій, подібний до "корейський варіант", але без участі американських військ в охороні демілітаризованої зони. Оскільки розміщення миротворців ООН також неможливе через право вето Росії в Радбезі, Рассел вважає можливим розміщення європейських сил на розділовій смузі між росіянами та українцями.
Журналіст вважає такий сценарій цілком імовірним, оскільки багато європейських урядів розуміють, що Путін спробує напасти знову, якщо не буде реальних факторів стримування. І хоча "кошмарний сценарій", за яким Трамп змушує Україну до поступок на умовах Путіна, ще залишається на столі, європейські лідери все ж таки налаштовані стримано оптимістично.