Общество | Николаев, 12 Июня, 2019
Гра з уявою і навколишньою дійсністю: миколаївський фотограф «наслідив» в ДОФі
Миколаївський фотограф і фільмейкер Євген Цимбалюк показав чорно-білі «сліди», що стали результатом спостереження за грою світла і тіні. Захід пройшов в рамках культурно-освітньої програми MY ART.
Презентація незвичного фото-дослідження з однойменною назвою відбулася у неділю, 9 червня, на оновленому літньому майданчику колишнього Будинку офіцерів флоту за адресою: вул. Артилерійська, 7.
«Ми займаємося реалізацією культурних проектів у Миколаєві. Чому? Тому що, нам здається, що в місті дуже мало всього відбувається, і нам не хочеться їхати звідси. Тому ми вирішили зробити щось для себе і для вас у власному місті», - говорить Дар'я Фрич-Алчіна, представник платформи MY ART і співорганізатор заходу.
За її словами, команда платформи більше року збиралася запропонувати автору зробити щось подібне. І була приємно здивована, коли отримала його згоду.
«Проводячи щорічний фестиваль Mykolaiv ART WEEK, ми завжди намагаємося відкривати «нові» імена, які вже відомі в Україні та за її межами, але про них майже ніхто не знає у рідному Миколаєві. І нам здається, що Женя - один з таких людей. Ми десь рік командою збиралися запропонувати йому зробити персональну виставку, але весь час щось відкладалося. І дякуємо тобі величезне, що ти погодився», - зізналася дівчина.
Сам же автор говорить про «СЛІДИ», як про спостереження за навколишньою дійсністю, що вислизає, коли її раптом перетворюють тіні і сніг. І те й інше не затримується надовго. Тіні рухаються слідом за сонцем, сніг покривається слідами, а зустрівшись з сонцем - стає водою. Але іноді вдається виявити момент, коли тіні і сніг, окремо, або зіткнувшись, утворюють нові форми. Без зайвих деталей, лаконічні, строгі і виразні, як ієрогліфи, коли в одному буває укладена ціла фраза. Тому ця виставка – це ні що інше, як спроба їх зафіксувати. А, можливо, навчитися читати.
«Відкриття планувалося ще учора, але нам завадив дощ. Для мене, як для учасника, це був хвилюючий досвід. По-перше, це речі, на які не можеш впливати. Їх доводиться просто прийняти і погодитися з ними. А по-друге, це незвичні відчуття. Одна справа, коли ти відправив роботу на виставку, і вона висить у Берліні, де ти за неї не відповідаєш. А інша справа, коли ти стоїш тут, поруч зі своїми роботами. Це можна порівняти з тим, як ти вивів своїх дітей на прогулянку. І ти стежиш, аби вони не впали, не розбіглися, не розбили коліна», - каже Євген Цимбалюк про свою першу персональну виставку в Миколаєві.
Результатом фотодослідження стали 10 чорно-білий робіт. У виставці зібрані вибрані роботи 2016-2018 рр., які зроблені на фотоапарат і на смартфон.
«У цих роботах дуже багато гри. Ти бачиш одне, а виявляється, що це зовсім інше. А що ще робити у творчості, якщо не дозволяти нам трохи пограти з уявою і навколишньою дійсністю?», - каже автор.
Євген Цимбалюк: фіналіст Hamdam International Photography Award (HIPA, ОАЕ, 2018), бронзова і срібна медалі Life press photo Ukraine (2017), учасник основної експозиції Міжнародного фестивалю фотографії Odessa/Batumi photo days (серія робіт «Читай по очах», 2016), фіналіст XVII Міжнародного фотоконкурсу газети «День» (2015). Його роботи публікували такі видання, як The Ukrainians, LES Media, Der Grief, виставлялися в Україні та Німеччині. Знімав для міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Відеороботи демонструвалися на фестивалях і конкурсах в Україні, Росії, Греції, Англії, Ірландії, Індії та Ісландії.
Крім фотографій, в цей спекотний вечір гості мали можливість насолодитися захоплюючими мелодіями електроскрипки від вуличного музиканта Богдана Міхалакі. Це були півтори години сольної програми з рок-н-рольними хітами і саундтреками до відомих фільмів.
Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.
Читайте также
Пенсионеры нашли клад старинных монет на огороде
Во Львове волонтеры сделали неожиданную историческую находку
Во Львове волонтеры сделали неожиданную историческую находку ... Читать дальше