Общество | Николаев, 1 Июня, 2019
Електронний квиток: місто визначає оператора автоматизованої системи оплати проїзду
У п'ятницю, 31 травня, відбулося засідання конкурсного комітету з визначення особи, уповноваженої здійснювати справляння плати за транспортні послуги в міському пасажирському транспорті КП «Миколаївелектротранс» і КП «Миколаївпастранс».
Нагадаємо, що міською владою було прийнято рішення про впровадження системи електронного квитка в Миколаєві. На початковому етапі обладнання, необхідне для цього, повинні встановити на рухомому складі «Миколаївелектротранс» і «Миколаївпастранс».
Для визначення оператора, який повинен впровадити і обслуговувати систему, рішенням виконкому міськради був затверджений конкурсний комітет, який очолив віце-мер Юрій Андрієнко. 25 квітня поточного року був оголошений відповідний конкурс. І всі бажаючі взяти в ньому участь могли до 27 травня подати свої документи.
Як стало відомо сьогодні, на конкурс подала документи одна компанія - ТОВ «Перший оператор мереж». У цей день її директор Олег Гродський і Олег Терлецький, менеджер компанії-розробника IT-рішень «Symbol Systems, презентували свій продукт.
За словами Олега Терлецького, компанії мають солідний досвід впровадження автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП) в різних містах України. Вони постаралися, щоб АСОП запрацювала в Тернополі, Житомирі, Хмельницькому, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Харкові, Чернігові, Тростянці Сумської області.
- Наша компанія займається електронним квитком з 2013 року. А перший проект реалізували в 2015 році в Тернополі, - сказав Олег Терлецький.
За його словами, на даний момент в Україні їм немає рівних за кількістю реалізованих проектів, пов’язаних з АСОП.
Миколаєву пропонується впровадити електронний квиток в кілька етапів. Вони передбачають установку в транспорті валідаторів і спеціальних терміналів для оплати за проїзд готівкою. Як зазначив Олег Терлецький, на даний момент основна маса пасажирів за проїзд оплачує «живими» грошима. У зв'язку з цим на першому, перехідному етапі, доцільно в основному встановлювати біля водіїв термінали, що дозволяють оплатити за проїзд готівкою. І в міру зростання культури пасажирів можна буде встановлювати вже валідатори. В цілому перший етап може зайняти близько 65 днів.
Після реалізації проекту за проїзд можна буде сплатити транспортними, банківськими, електронними картами, мобільними телефонами з технологією NFC. Крім того, будуть прийматися карти пільговика та готівкові кошти.
Олег Терлецький зазначив, що продаж транспортних карт передбачено в спеціальних терміналах. Планується, що їх поповнити можна буде в цих же терміналах, а також за допомогою мобільного додатку і через Інтернет.
Як зазначив Олег Терлецький, електронний квиток - це хороший інструмент для точного визначення пасажиропотоку. А, знаючи кількість перевезених людей за тим чи іншим маршрутом, можна буде скласти рейтинг найпопулярніших напрямків пересування і, відповідно, оптимізувати існуючу маршрутну мережу. Крім того, місто отримає інформацію про те, як часто користуються послугами підприємств-перевізників пільговики. Також реалізація проекту може збільшити виручку та знизити витрати підприємств-перевізників.
Після презентації відбулося розкриття пакета документів, поданих ТОВ «Перший оператор мереж». Було перевірено наявність всіх документів, передбачених конкурсом. За результатами розгляду компанію допустили до участі в конкурсі.
Юрій Андрієнко зазначив, що наступним кроком стане детальне вивчення пропозиції компанії. На це піде кілька днів. Після проведеного аналізу буде прийнято остаточне рішення.