Криминал | Николаев, 12 Ноября, 2025

ДБР припинило незаконний збут дизельного пального для ЗСУ на Миколаївщині та інших регіонах

Свежие новости: ДБР припинило незаконний збут дизельного пального для ЗСУ на Миколаївщині та інших регіонах ДБР припинило незаконний збут дизельного пального для ЗСУ на Миколаївщині та інших регіонах

Співробітники Державного бюро розслідувань припинили діяльність масштабної схеми незаконного продажу спеціального дизельного пального, що призначалося для ЗСУ на зиму. Зловмисники встигли реалізувати понад 700 тонн пального, завдавши збитків на суму близько 28 мільйонів гривень.

Розкрито та затримано двох учасників злочинної схеми у військовій частині на Дніпропетровщині. Серед фігурантів — начальник служби військової техніки та логістики батальйону і солдат батальйону матзабезпечення.

За даними слідства, з травня 2025 року військові організували незаконний продаж дизельного пального у Дніпропетровській, Київській, Миколаївській, Одеській та Чернівецькій областях.

Пальне, включаючи спеціально марковане дизпаливо, призначене винятково для військових потреб на фронті, незаконно продавали приватним підприємцям, здебільшого у сфері вантажних перевезень.

5 листопада 2025 року працівники ДБР затримали одного із військових під час чергового «зливу» 20 тонн дизелю підприємцю з Київщини. Іншого учасника схеми — посадовця батальйону — затримали на Дніпропетровщині.

За результатами обшуків у пункті тимчасової дислокації військової частини виявлено масштабну схему розкрадання пального. Правоохоронці вилучили понад 30 тонн дизельного палива, яке готувалося до продажу, а також чорнову бухгалтерію. Згідно з документами, військові незаконно реалізували 718 тонн пального, отримавши прибуток у розмірі близько 28 мільйонів гривень.

Затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України — викрадення та привласнення військового майна, вчинене в умовах воєнного стану із зловживанням службовим становищем.

Наразі триває досудове розслідування, в рамках якого вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному. ДБР також перевіряє можливу причетність інших військовослужбовців батальйону до скоєння злочину. Звертаємо увагу, що інкримінована стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років.

 

Джерело

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты