Общество | 17 Июня, 2024

Autostrada запустила в роботу магістральний водопровід «Запоріжжя-Томаківка-Марганець»

Свежие новости: Autostrada запустила в роботу магістральний водопровід «Запоріжжя-Томаківка-Марганець»

Компанія Autostrada ввела в експлуатацію магістральний водопровід "Запоріжжя-Томаківка-Марганець". Вода вже подається із Запоріжжя на насосно-фільтрувальну станцію до Марганця, де вона очищується та розходиться по відношенню до споживачів – до Марганецької, Мирівської, Широківської, Томаківської громади.

Про це повідомляє  Facebook  голови Комітету з розвитку інфраструктури Федерації роботодавців України Максима Шкіля.

За його словами, друга гілка постачатиме водою Нікополь, Покровське та Червоногригорівку Дніпропетровської області.

"Будівництво водопроводу та підготовку його до запуску Autostrada завершило ще у лютому. Весь цей час довелося чекати на визначення балансоутримувача об'єкта та забезпечення постійною напругою", - зазначив Шкіль.

Він також додав, що сучасну систему водопроводу повністю автоматизовано та інформатизовано, вже повністю працює від джерела постійного електропостачання. Створено централізований операторський пункт керування всім водопроводом – на елементній базі сучасного обладнання автоматизації та систем передачі даних. Це дозволяє мінімізувати залучення оперативного персоналу та підвищити надійність та ефективність водопроводу.

Магістральний водогін Autostrada збудувала з нуля за 7 місяців – від проектування до реалізації. Це рекордно короткий термін. Тільки розробка проектів такого рівня займає до півтора року. У нас цього часу не було з огляду на гуманітарну катастрофу, в якій опинився регіон через підрив Каховської ГЕС.

"Одночасно тривало проектування, отримання технічних умов, погоджень та дозволів та власне будівництво - проектувальники, геодезисти, будівельники працювали злагоджено та паралельно - безпосередньо на об'єкті, в режимі 24/7", - наголосив Шкіль.

Зазначається, що довжина мережі – 77,9 км. Проектна потужність водопроводу – 150 000 м3 води на добу. Важливо було забезпечити забір води саме з Дніпра – найбільшої української річки, яка має постійну притоку живої води. Оскільки через постійні ворожі обстріли доступ до русла Дніпра обмежений у багатьох районах, забір води вирішено було робити із Запоріжжя – великого промислового міста зі складним рельєфом.

Проектувальники проводили траси фактично картами, адже зйомка забрала б багато часу. І лише після того, як трасу було прокладено, все це уточнювали геодезією. Влаштовували труби там, де це неможливо відкритим способом, а під автомобільними дорогами, залізницею та річкою здійснювали проколи, методом горизонтального буріння бурова установка пробурює свердловину, в яку затягують футляр у вигляді сталевої труби, після цього в цей футляр простягається склопластикова труба.

Для забезпечення електропостачання ВНС водопроводу споруджено 26-кілометрову основну та резервну лінію електропостачання мереж 6кВ та 35кВ, відповідно облаштовано на кожній ВНС трансформаторні підстанції напругою 6/0,4 кВ та 35/0,4 кВт. Для забезпечення безперебійної подачі напруги, як альтернативне (резервне) джерело живлення, на кожній підстанції встановлено по 2 дизель-генератори потужністю до 1 МВт.

Під час будівництва водопроводу були використані склопластикові труби, виготовлені з армованого скловолокном поліефіру. Такі труби витримують тиск до 26 атмосфер, вони легкі та довговічні – стійкіші до високих температур та хімічних реагентів. Щоб убезпечити водогін від обстрілів, практично вся система магістральних трубопроводів та насосних станцій схована під землю.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты