Общество | Южноукраинск, 19 Января, 2017

Города-спутники действующих АЭС Украины передали свои предложения в Администрацию Президента

Свежие новости: Города-спутники действующих АЭС Украины передали свои предложения в Администрацию Президента

Сегодня Южноукраинск находится в непростом положении. При внешне благополучном бюджетном обеспечении, ему предстоит решать несколько системных проблем. Новости Южноукраинска за последние сутки

Во-первых, это долги коммунального предприятия за тепловую энергию, частично за воду и водоотведение. Здесь образовался ком из старых и новых вопросов.

Во-вторых, неопределённое будущее городской больницей. Это не просто лечебное, а Специализированная медико-санитарная часть. Её структура и название тоже связано с «Энергетической» спецификой города. Министерство здравоохранения никак не даст чёткие ответы на вопросы в плане здравоохранения Украины, поэтому нет чёткого плана работы и обеспечения этого лечебного учреждения Южноукраинска.

Третье, но отнюдь не последнее, а скорее первое по значимости место, занимает проблема будущего самого города. Ресурс блоков АЭС ведет их финишный отсчет примерно в 12 – 15 лет.

Поэтому город и его нынешний глава Виктор Пароконный должен искать альтернативы статуса Южноукраинска как «города-спутника». Этот же вопрос волнует жителей и других таких же городов, расположенных возле действующих АЭС Украины.

Мэры таких городов объединились в ассоциацию и уже разработали определённые предложения, которые направили в Администрацию Президента Украины.

Мэр каждого города-спутника, учитывая специфику своего города, готов работать над воплощением новых идей, инновационных технологий, ради того, чтобы их населённый пункт не превратился из «города- спутника» в «город-призрак».

МІСТА ВАРОШ, НЕТІШИН, ЕНЕРГОДАР ТА ЮЖНОУКРАЇНСЬК – ГОТОВІ ПЛАЦДАРМИ ДЛЯ ІННОВАЦІЙНІИХ ЦЕНТРІВ, ЦЕНТРІВ ПРИМНОЖЕНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Міста розташування АЕС Українипотенційно депресивні території. Поняття соціального спокою в цих містах є особливо чутливим і вкрай важливим фактором надійної роботи атомних електростанцій. Через 10 – 20 років містам належить починати життя з закритими енергоблоками по відпрацюванню їх ресурсу та нести соціальне навантаження неминучого скорочення персоналу по новим потужностям, де його кількість, принаймні за їх новизни буде в рази меншою. Тому міста пропонують наступне.

Енергетики, будівельники, працівники насиченої інфраструктури цих територій, пенсіонери та інші категорії мешканців мають пільги у відповідності до вимог Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Не великий тариф за теплову енергію, що є результатом її лишку в способі генерації атомної електроенергії, є чинним компенсатором ризиків проживання людей в цих містах згідно вказаного Закону. Його ліквідація, це руйнування вказаного вище соціального спокою.

Є стала практика світового досвіду по виходу з зон потенційної депресивності. Це сфери їх знань трансформовані у високі технології в технопарках, техноцентрах, як територіях пріоритетів їх розвитку. Де, як не в містах розташування діючих АЕС України, є можливість започаткувати Центри творчої активності, які і сприятимуть появі нових ідей, проектів та високоефективних виробництв, що і буде крок за кроком ліквідовувати загрозу вказаної депресивності, буде працювати на всю країну.  

Реальний приклад від міста Вароша Рівненська АЕС. Транскордонне співробітництво в енергетично-екологічній сфері, це прямий шлях Вароша до такої його спеціалізації в силу географічної близості міста та АЕС до кордонів з Європою. За його науково-практичним потенціалом місто вже готове започаткувати, підтримувати і розвивати, наприклад одну із зон соціально-економічної співпраці з європейськими країнами, куди і без того є тяготіння мешканців міста. Ми маємо всі підстави акумулювати здібності і навички працьовитих та талановитих людей нашого міста на їх працевлаштування в Україні і саме в такий спосіб на нашій території.   Міський голова С. Анощенко

Реальний приклад від міста Нетішина Хмельницька АЕС. Транскордонне співробітництво в енергетично-екологічній сфері, це теж прямий шлях Нетішина до такої його спеціалізації в силу географічної близькості міста та АЕС до кордонів з Європою. За науково-практичним потенціалом ми, як і наш західний сусід Варош, інші «атомні» міста теж готові налагоджувати і всебічно сприяти становленню однієї з вказаних європейських практик виходу з потенційно стану депресивності території і нашого міста .Технологічна близькість до АЕС і від того .спрощеність комунального забезпечення є нашим додатковим позитивом на цьому шляху.   Міський голова О. Супрунюк

Реальний приклад від міста Енергодара Запорізька АЕС. Місто накопичило вагомий арсенал нових та інноваційних рішень з огляду на потужний потенціал «Енергетичної столиці Європи». Наявність на території міста великої кількості вільних земельних ділянок та приміщень виробничого призначення в поєднанні з напрацьованим десятиліттями інтелектуальним потенціалом науково-практичних знань еліти в цій галузі дозволить розширити виробництво, прискорити процес його оновлення в реальній та прикладній енергетиці з виходом на транскордонне співробітництво. Ми маємо відмінну від інших АЕС спрощену систему комунальних послуг від комунікацій АЕС, що дає нам можливості працювати в інших напрямах не відволікаючи свій ресурс на ці потреби.   Міський голова П. Музика

Реальний приклад від міста Южноукраїнська Южно-Українська АЕС. Від АЕС є унікальне інструментальне виробництво для енергоблоків АЕС, яке спроможне комплектувати, як діючі, так нові електростанції. Місто володіє інноваційно-інвестиційним проектом аналогів якому нема, принаймні в Україні. Це екологічні технології в роздільному поводженні з відходами з яких піде використання всіх ресурсних компонентів, убезпечення небезпечних відходів, а на чистій органіці діятимуть полігони вирощування енергетичних рослин замість нинішніх їх звалищ загрозливих людині і довкіллю. Тому Індустріальний центр чи Технопарк, це наша реальність. Міський голова В. Пароконний    

Європейська концепція Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Петра Порошенка зокрема визначила – “Україна має стати державою з сильною економікою та передовими інноваціями ... вона повинна зайняти гідне місце серед провідних держав світу, створи належні умови життя і праці для виховання власних талантів ... мати власну Програму розвитку інновацій ”.

Подписка на новости