Общество | Вознесенск, 13 Мая, 2022

Вознеенськ. Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Свежие новости: Вознеенськ. Інформація для внутрішньо переміщених осіб

29 квітня 2022 року Урядом схвалено постанову № 507 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 і від 16 квітня 2022 р. № 457», якою внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, з метою забезпечення права внутрішньо переміщених дітей на отримання відповідної допомоги на проживання з урахуванням різних форм їхнього влаштування та догляд за ними.

Про це повідомляє Управління соціального захисту населення Вознеенської міської ради.

Постановою обумовлено ситуації, за яких малолітні діти (які не досягли 14 років) були евакуйовані, перетнули кордон України без супроводу батьків чи інших законних представників, зокрема через:
- тимчасову втрату зв`язку з батьками та іншими родичами через бойові дії;
- неможливість батьків чи інших законних представників бути евакуйованими разом з дитиною через такі обставини, як стан здоров`я, необхідність - догляду за родичем із інвалідністю, евакуація якого ускладнюється.

Тобто пункт 6 Порядку доповнено такими нормами:
Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв`язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення.

Служба у справах дітей видає довідку про наявність родинних зв`язків на підставі документів, наданих заявником про родинні зв`язки заявника з дитиною, це може бути:
-свідоцтво про народження дитини, його копія та/або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
-свідоцтво про народження одного з батьків дитини або його копія (для баби, діда);
-свідоцтво про народження брата, сестри або його копія, свідоцтво про шлюб із одним із батьків дитини або його копія (для мачухи, вітчима) та, при необхідності, документ про зміну такими особами прізвища, власного імені або по батькові (зокрема, свідоцтво про шлюб, свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу);
-витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб з відміткою про розірвання шлюбу;
-свідоцтво або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про зміну імені;
Особи, яких батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину (за наявності письмової заяви одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування);
Особи до сімей яких тимчасово влаштовані діти, які залишились без батьківського піклування (за наявності копії наказу про тимчасове влаштування) і мають статус внутрішньо переміщеної особи.
Виплата допомоги такій дитині здійснюється починаючи з березня 2022 року у разі звернення за її наданням до 15 травня 2022р. включно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника.

На території Вознесенської територіальної громади стати на облік як внутрішньо переміщена особа, звернутись за призначенням виплати можна за адресою вул. Пушкінська, 3/40 – відділ соціальних виплат, компенсацій та пільг Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради, попередньо можна зателефонувати за номером (05134) 3-24-25 та записатись на прийом.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости