Политика | 30 Ноября, 2023

Вибори лише після війни: у листопаді всі політсили Ради уклали угоду

Свежие новости: Вибори лише після війни: у листопаді всі політсили Ради уклали угоду Вибори лише після війни: у листопаді всі політсили Ради уклали угоду

У середині листопада всі політичні сили, представлені в українському парламенті, підписали меморандум про проведення наступних виборів лише після завершення воєнного стану.

Про це повідомляють сайт  Верховної Ради , перший віце-спікер Олександр Корнієнко.

Такої домовленості було досягнуто на зустрічі у форматі "Діалогів Жана Моне" для миру та демократії, яка відбулася 10-12 листопада на Закарпатті.

У висновках, оприлюднених за результатами цієї події, йдеться зокрема про те, що керівництво Верховної Ради, голови та делеговані представники депутатських фракцій та груп ВР 9-го скликання "дійшли згоди, що майбутні вільні та чесні національні вибори (парламентські, президентські)  " проводяться після завершення війни та завершення дії військового стану  з часом, достатнім для підготовки проведення виборів ( не менше 6 місяців після закінчення військового стану )".

Під документом стоять підписи зокрема Давида Арахамії від фракції "Слуга народу", Юлії Тимошенко від "Батьківщини", Ірини Геращенко як співголови фракції "Євросолідарність", Олександри Устінової від "Голосу" та представників інших депутатських груп.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Зазначено, що вибори мають бути проведені на основі чинного Виборчого кодексу, зі збереженням за основу виборчих систем національних та місцевих виборів, повернувши норми, які забезпечують змагальність кандидатів у межах одного партійного списку (як-от скасування обмеження у 2556 від виборчої квоти, необхідних для просування кандидата у виборчому списку).

"Ми переконані, що майбутні загальнонаціональні вибори матимуть величезне значення для демократичних перспектив України і що вони мають бути проведені з дотриманням міжнародних стандартів".

Однак ми також усвідомлюємо, що внаслідок війни та її наслідків проведення виборів буде пов'язане з унікальними викликами, які вимагатимуть широкого політичного консенсусу для їхнього успішного вирішення.

Тому в рамках наступного Діалогу Жана Моне ми продовжимо наш обмін думками щодо принципів, які можуть стати наріжними каменями майбутніх виборів в Україні", - йдеться у повідомленні.

Також зазначено, що учасники Діалогу погодились працювати над розробкою спеціального закону, який врегулює особливості проведення перших повоєнних виборів.

У коментарі "Українській правді" перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко підтвердив, що всі зобов'язання, які взяли на себе політсили, є у меморандумі.

"Діалоги Жана Моне" 10-12 листопада були присвячені широкому колу питань, серед яких і питання виборів", - сказав він.

"Про інші подібні зустрічі з виборів мені поки що не відомо", - відповів Корнієнко на запитання, чи поверталися парламентарі до теми виборів після тієї зустрічі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Зустріч 10-12 листопада у форматі "Діалогів Жана Моне" відбулася вдев'яте з жовтня 2016 року та втретє за період роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання. Це була друга особиста зустріч після початку неспровокованої повномасштабної військової агресії з боку РФ.

Джерело

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты