Криминал | 9 Января, 2023

Російські енергетики допомагали військовим атакувати енергосистему України

Свежие новости: Російські енергетики допомагали військовим атакувати енергосистему України

Голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що атаки на українську енергосистему планувалися російськими військовими спільно з енергетиками.

"Атаки плануються і здійснюються не лише російськими військовими, але й російськими енергетиками", - прокоментував Кудрицький.

За його словами, російські інженери знали українську енергосистему "як свої п'ять пальців", оскільки вона була підключена до системи їхньої країни до повномасштабного вторгнення в лютому минулого року.

Але зараз українські інженери краще розуміють російську стратегію і можуть вжити заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків атак, додав він.

Українські офіційні особи заявляють, що Росія проводила систематичну кампанію, спрямовану на знищення трансформаторів, що розташовані в ключових вузлах розподільчої системи електромереж, а не самих електростанцій, пише видання.

Метою було розбити мережу на ізольовані острови і не допустити перетоку електроенергії між регіонами, кажуть енергетичні експерти. Значна частина енергогенеруючих потужностей країни перебуває на заході і по високовольтних лініях надходить до центру та сходу.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости