Политика | Николаев, 4 Августа, 2022

Amnesty International звинуватила ЗСУ нібито у створенні баз у школах - у тому числі в Миколаєві

Свежие новости: Amnesty International звинуватила ЗСУ нібито у створенні баз у школах - у тому числі в Миколаєві

Правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку громадянське населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях, в Офісі президента на це відповіли, що життю українців загрожує лише армія Росії.

"Тактика України порушила міжнародне гуманітарне право, перетворивши цивільні об'єкти на військові цілі. В результаті російських ударів, що послідували за цим, по населених пунктах загинули мирні жителі і була зруйнована цивільна інфраструктура", - сказано в доповіді.

Повідомляється, що з квітня по липень експерти правозахисної організації оглядали місця російських ударів у Харківській та Миколаївській областях та на Донбасі – вони опитували тих, хто вижив, і свідків та вивчали супутникові знімки.

Зазначається, що під час цього аналізу правозахисники виявили докази того, що "українські сили завдавали ударів із житлових районів, а також базувалися у житлових будинках у 19 містах та селах регіонів".

Згідно з доповіддю Amnesty International, "більшість житлових районів, де розташовувалися солдати, знаходилися за кілька миль від лінії фронту, і існували реальні альтернативи, які не наражали б на небезпеку мирних жителів, наприклад, військові бази, густі ліси або інші споруди, розташовані далі від житлових районів".

При цьому в Amnesty International заявила, що їм невідомо, щоб у задокументованих випадках військові просили чи допомагали з евакуацією мирного населення із сусідніх будівель, щоб мінімізувати втрати серед цивільних.

Правозахисна організація зазначила, що у 22 із 29 відвіданих нею на Донбасі та в Миколаївській області шкіл розміщувалися або особовий склад ЗСУ, або українська військова техніка та озброєння.  

Пряма промова генерального секретаря Amnesty International Аньєси Каламари: "Знаходження на оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права. Військові ніколи не повинні використовувати лікарні для участі у бойових діях і повинні використовувати школи чи цивільні будинки лише у крайньому випадку, коли немає альтернатив" .

Уряд України має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові.

При цьому правозахисники наголосили, що практика українських військових щодо розміщення військових цілей у межах населених пунктів жодним чином не виправдовує невиборчі російські атаки.  

В Офісі президента на це заявили, що життю українців загрожує лише російська армія, а заяви Amnesty International є не чим іншим, як участю у дискредитаційній кампанії Росії проти України.

"Сьогодні Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних товариств та зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди", - сказав Подоляк.

Представник ВП підкреслив, що "єдине, що становить загрозу життю українців, – це російська армія катів та ґвалтівників, яка прийшла в Україну здійснювати геноцид".

Подоляк наголосив, що українські захисники захищають свій народ та сім'ї.

"Життя людей для України – безперечний пріоритет, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст", – підсумував Подоляк.

Кулеба у свою чергу заявив, що обурений заявою Amnesty International і вважає її несправедливою:

"Така поведінка Amnesty International – це не про пошук та донесення світу правди. Це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країною, яка тисячами знищує громадянське населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ та цілий континент від цієї навали.

Припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де у чомусь трохи винні. Займіться повідомленням правди про те, чим є сьогодні Росія».

 

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты