Политика | 22 Декабря, 2025
«Є прорив»: Венс розкрив нові деталі переговорів щодо України
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив про певний прогрес у мирних переговорах щодо України, однак підкреслив, що гарантувати досягнення угоди поки неможливо. Про це він сказав в інтерв’ю виданню UnHerd, де також окреслив головні проблемні питання, які заважають сторонам вийти на фінальний етап.
«Прорив» у переговорах
За словами Венса, він отримав оновлену інформацію від учасників перемовин.
«Прорив полягає в тому, що всі питання тепер обговорюються відкрито», — зазначив посадовець.
Він додав, що в переговорах довго існувала «гра в замовчування», коли учасники приховували справжні позиції або відволікали увагу другорядними питаннями. Зараз же, за словами Венса, і українська, і російська сторона продемонстрували, що розуміють межі компромісів.
Водночас він наголосив, що говорити про гарантоване досягнення миру зарано:
«Я не можу з упевненістю сказати, що ми прийдемо до мирного рішення. Імовірність є, але вона не є визначеною».
Головна перешкода — питання територій
Венс заявив, що росіяни наполягають на територіальному контролі над Донецькою областю, тоді як для України це — питання безпеки та принциповості.
За словами віцепрезидента США, представники України «приватно визнають, що зрештою можуть втратити Донецьку область», але наголошують, що це може статися не найближчим часом.
Саме ця потенційна територіальна поступка наразі є головною перепоною в переговорах.



