Культура | 11 Марта, 2024

Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав Оскара

Свежие новости: Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав Оскара Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав Оскара

Фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова здобув премію "Оскар" як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав "Оскар".

Історична перемога: "20 днів у Маріуполі" отримали "Оскар" за найкращий документальний фільм

На сцену разом із Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Разом із Черновим нагороди отримали кінопродюсерки Мішель Мізнерта Рені Аронсон-Рат.

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко під час отримання премії "Оскар", Лос-Анджелес, 10 березня 2024. Фото: REUTERS/Mike Blake

Чернов зі сцени заявив, що "20 днів у Маріуполі" — перший український фільм, що отримав "Оскар".

"Я вдячний. Але, напевно, я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, — щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію", — сказав Чернов.

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка на церемонії премії "Оскар", 10 березня 2024 року. Фото: REUTERS/Mike Blake

Крім "20 днів у Маріуполі", у категорії "Найкращий документальний фільм" змагалися ще чотири стрічки:

  • Bobi Wine: The People’s President ("Бобі Вайн: Народний президент");
  • The Eternal Memory ("Вічна пам'ять");
  • Four Daughters ("Чотири доньки");
  • To Kill a Tiger ("Убити тигра").

Суспільне Культура ексклюзивно транслювало церемонію нагородження премії "Оскар". О 20:30 11 березнявідбудеться трансляція короткої міжнародної версії церемонії для тих, хто не змогли подивитися її вночі.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости