Политика | Южноукраинск, 16 Июня, 2017

Слушать и слышать свой город им придётся, - Григорян о ВП ЮУ АЕС

Свежие новости: Слушать и слышать свой город им придётся, - Григорян о ВП ЮУ АЕС Слушать и слышать свой город им придётся, - Григорян о ВП ЮУ АЕС

Представительская власть на местах – это одна из важных основ демократии

Южноукраинск – это важный город не только для развития области, это образец многих полезных начинаний для страны в целом.

Будучи современным по его природе, он еще есть и гарантом безопасной работы атомной электростанции.

Это закономерно, отдохнувший и уравновешенный работник АЭС на боевом дежурстве – это одна из важных гарантий того, что мирный атом никогда не навредит нам всем.

А вот это как раз и не совсем понимают в этом энергетическом ведомстве, и напрасно, слушать и слышать свой город им придется.  

Депутат горсовета Южноукраинска    Эрик Григорян

 

Не кричіть, ми не Ваші підлеглі і важливе

підприємство громади міста ніхто не віддасть!

В розпал зими, грудень 2016 року, господарський суд Миколаївської області за заявою ВП ЮУ АЕС виніс ухвалу про відкриття провадження в справі про банкрутство КП «ТВКГ». Такими діями ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» намагається завершити раніше розпочатий процес розвалу КП «ТВКГ» позбавляючи підприємство можливості розраховуватись за комунальні послуги з тією ж АЕС, отримувати достатню допомогу з міського бюджету. Такі штучні дії одночасно і негативно впливають на реалізацію цілої низки інших соціально важливих Програм розвитку міста, соціальної захищеності його громади та не дають можливості належне готуватись до наступного опалювального періоду.  

За ініціативою та участі Асоціації керівників «атомних» міст України (АК АМУ), міських голів Кузнецовська (Вараша) Анощенко С.І., Нетішина Супрунюка О.О., та Южноукраїнська Пароконного В.К. в Адміністрації Президента України 09.02.2017 року відбулась нарада. Було розглянуто важливі питання соціального характеру, як тарифи, арешти рахунків в «міських водоканалах» цих міст по їх штучним, 100-а мільйонним боргам до АЕС, неповноту платежів по компенсації ризиків проживання людей в 30-кілометровій зоні АЕС та інші питання. Надалі, стосовно проблем Южноукраїнська, було проведено низку нарад рівня «атомників» і міста.

В результаті двох останніх нарад за участі керівної ланки «Енергоатома» та міста є домовленість вийти на мирову угоду при певних гарантіях в погашенні боргів та подальшій роботі без поточної заборгованості за отримані від АЕС комунальні послуги –  тепло, воду та послугу водовідведення. З огляду на те, що судова справа за позовом АЕС затяглась і ще не завершена, то і проект рішення міської ради має бути не упередженим. Разом з тим в самоврядуванні Южноукраїнська – у виконавчих органах ради та в КП ТВКГ не стали дочікуватись остаточного рішення суду, належне за місяць оприлюднили і вже 13.07.2017 року міська рада розгляне реальний варіант мирової угоди за ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

Самоврядне місто, це не підприємство і міський голова не його директор. Згідно Закону, зокрема КП ТВКГ підпорядковане, підзвітне та підконтрольне органам самоврядування. Міський голова не є таким органом. І коли Президент «Енергоатому» криком і навіть погрозами вимагає від міського голови негайного повернення боргів, то це не тільки не законно, це принаймні ще і не етично. Більше того, самі арештували розрахунковий рахунок КП ТВКГ, а тепер кричать – платіть за послуги. Доречи, наразі на цьому рахунку вже накопичилось понад одинадцять недоторканих мільйонів гривні.

Шановний «Енергоатом»! Розблокуйте рахунок, як Ви його заблокували і отримуйте кошти за надані місту комунальні послуги. А якщо Ви хочете їх надавати місту без поточних богів, то і правила тарифні повинні бути справедливими і їх можливо зробити такими тільки за спільної – Вашої і міста участі в НКРЕ КП.

Розроблена Програма подолання цієї, понад десятирічної проблеми боргів. Є  реальні до реалізації механізми та окремі інструменти виходу зі спірного стану та такого ж банкрутства КП ТВКГ і тільки за згодою сторін – «Енергоатому» чи керівництва АЕС за його відповідним дорученням та міської ради, через її рішення на пленарному засіданні можливо вийти на мирову угоду і в рамках прийнятих зобов’язань забезпечувати місто потрібними йому послугами.   

Ми, посадовці міської ради Южноукраїнська та комунальники підтверджуємо викладене в наступних заходах, які є певними механізмами та інструментами переходу до цивілізованої роботи КП ТВКГ. Саме така робота до вимог Уряду України ще з 1995 року за його Постановою під №947 була започаткована по місту в 2003 – 2005 роках,  яку надалі було зупинено, що і стало однією з декількох причин зростання боргу міста до «Енергоатому». Наразі ми виводимо КП ТВКГ з занепаду, бо це дійсно важливе підприємство для захисту громади міста, кожного її мешканця.  

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты