Происшествия | Снигиревка, 26 Февраля, 2023

Під Снігурівкою через міни сапери та енергетики гинуть щотижня, – «Прикарпаттяобленерго»

Свежие новости: Під Снігурівкою через міни сапери та енергетики гинуть щотижня, – «Прикарпаттяобленерго»

Територія поблизу Снігурівки вважається однією з найзамінованіших у Миколаївській області.

Про це повідомляє «Прикарпаттяобленерго».

« Щижня приходять тривожні звістки про загиблих саперів та енергетиків, які підриваються на цій ділянці », – сказано в повідомленні.

Над усіяними мінами полями проходять важливі для енергопостачання всього району високовольтні лінії 150 кВ, тому енергетики з усієї України, які протягом трьох місяців працюють над ліквідацією наслідків бойових дій на півдні, щодня працюють за умов підвищеної небезпеки для життя та здоров'я.

Зазначається, що один із випадків стався днями: бригадний автомобіль «Прикарпаттяобленерго» підірвався на міні під час робіт поблизу Снігурівки. На щастя, обійшлося без жертв.

Майстер Долинського відділу служби ліній Василь Федорич розповів, як це сталося.

- Спочатку пролунав гучний вибух, кілька секунд на усвідомлення того, що сталося, і дзвінка тиша , - зазначив він.

Того дня робочий день наближався до завершення. Люди працювали на пошкодженій анкерній опорі, займалися заміною битих ізоляторів.

—  Коли наші автомобілі переїжджали з місця на місце, сталося найстрашніше. Спочатку проїхала «вишка» – як виявилося потім, лише 20 см від ворожої міни, прикопаної землею» , – згадав Василь Федорич.

Слідом рухався бригадний автомобіль ГАЗ-66, який перевозив електромонтерів. Секунда – і пролунав гучний вибух.

— Нам дуже пощастило, що в салоні нікого не було — лише водій, який злякався. Нам пощастило, що бригаду, що стояла за 1-2 метри від епіцентру вибуху, не посікло уламками, бо міна була в землі досить глибоко. Пощастило, що весь удар на себе прийняло колесо – тільки глина розлетілася на всі боки і диск погнуло. Дякую Богу, що все закінчилося саме так! Чесно кажучи, найважче було далі — ухвалити рішення, які подальші наші дії , — згадує енергетик із Прикарпаття.

Вирішили, що рухатимуться далі, адже тисячі місцевих жителів, виснажені війною, чекають, що прийде день, коли і в їхньому будинку нарешті з'явиться світло.

Енергетики з Долини, для яких це відрядження на південь уже стало другим, близько тижня допомагають колегам з «Миколаївобленерго» відновлювати знищені окупантами лінії електропередач. За цей час вже вдалося відновити близько 5 км. ЛЕП-150 кВ. Це вже друга ротація цієї бригади під проводом майстра Василя Федорича.

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости