Политика | 17 Июня, 2026
Ормуз не стоїть: танкери таємно вивозять нафту з Перської затоки
Ормуз не стоїть: танкери таємно вивозять нафту з Перської затоки
Нафтові танкери продовжують проходити Ормузьку протоку з вимкненими сигналами, підтримуючи потоки з Перської затоки на вищому рівні, ніж раніше під час конфлікту на Близькому Сході.
За розрахунками Bloomberg на основі даних Kpler і Vortexa, семиденний середній показник експорту сирої нафти з регіону цього місяця тримається вище 2 млн барелів на добу. Щонайменше чотири судна з неіранською нафтою вийшли з Перської затоки між неділею і понеділком із вимкненими транспондерами.
Іранський експорт також, схоже, прискорюється перед очікуваним підписанням угоди зі США, яка має завершити американську блокаду і відкрити нафтову торгівлю країни.
Три повністю завантажені танкери з приблизно 5 млн барелів нафти, ймовірно, пройшли морський бар'єр США і прямують до Азії.
Перевізники тим часом чекають на формальне підписання мирної угоди США та Ірану цього тижня, яка має відкрити Ормузьку протоку для стабільного судноплавства.



