Политика | Николаев, 5 Мая, 2018

Миколаївська ОДА інформує про зміни у порядку надання субсидій

Свежие новости: Миколаївська ОДА інформує про зміни у порядку надання субсидій

У четвер, 3 травня, на телеканалі «Миколаїв» в програмі «Тема дня» заступник директора департаменту - начальник управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового  державного страхування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Таміла Сербульова розповіла про постанову Кабміну від 27 квітня №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України  від 28 грудня 2016р. №1022», яка визначає зміни у порядку призначення субсидій. 

Таміла Сербульова зазначила, що  станом на 1 квітня у Миколаївській області отримують субсидію на відшкодування послуг за житлово – комунальні послуги більше 170 тис. домогосподарств, що стосується призначення субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу, то за три місяці 2018 року призначено майже 14,5 тис. сім’ям.

Щодо змін, то відтепер у разі, якщо чоловік (дружина) зареєстровані за різними адресами, до сукупного доходу при призначені субсидії жінці буде враховуватися доходи чоловіка. При цьому, соціальний норматив послуг на чоловіка розраховуватися не буде.

Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть призначені автоматично. Звернутися до органів соціального захисту населення треба лише окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, а саме:

- особам, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або сукупний дохід яких менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;

- тим сім’ям, у складі яких відбулися зміни протягом останнього року.

Також було наголошено, що субсидія не призначається якщо:

- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

- будь-хто із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);

-  у складі домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді: за інформацією ДФС, ПФУ, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії:

- будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис гривень;

- структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово – комунальні послуги обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Також заступник директора департаменту надала роз’яснення на інші актуальні питання.

Источник: mk.gov.ua

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты