Общество | Николаев, 19 Мая, 2023

Миколаївська міська рада розгляне проєкт програми "Доступна вода"

Свежие новости: Миколаївська міська рада розгляне проєкт програми

На черговій сесії Миколаївської міської ради, що відбудеться 30 травня, депутати можуть розглянути програму «Доступна вода». Проєкт підготував департамент житлово-комунального господарства. Про це повідомив секретар міськради Дмитро Фалько в ефірі ТРК «МАРТ».

«Це соціально значуще питання, - каже Дмитро Фалько. - Зараз миколаївці мають можливість набирати питну воду в спеціально обладнаних точках. Їх по місту майже 180. Багато установок нам надали безкоштовно в якості благодійної допомоги. Однак це устаткування треба обслуговувати - міняти фільтри, ремонтувати тощо. І це досить витратний процес».

На вказані роботи потрібна досить велика сума, у програмі йдеться про 37 млн грн. На даний час фінансування в бюджеті не передбачено, тож в подальшому доведеться перерозподіляти кошти.

Секретар міськради зазначив, що після війни, коли стабілізується економічна ситуація, міська рада розгляне можливість створення комунального підприємства, що візьме на баланс точки видачі очищеної води, буде їх обслуговувати та продавати воду населенню. При цьому вартість літра води, за попередніми розрахунками, може складати 20 копійок. 

“Зараз же це має бути профінансовано за рахунок міського бюджету”, - каже Дмитро Фалько.

Додамо, що мета програми “Доступна вода” полягає у реалізації заходів щодо підвищення ефективності функціонування систем очищення води та безперебійного забезпечення населення Миколаївської міської територіальної громади очищеною водою. 

Основні завдання: приведення до нормативних вимог місць видачі очищеної води; обслуговування попередньо встановлених систем; стимулювання інноваційної активності комунальних підприємств; створення дієвого механізму контролю за якістю води для споживачів; створення умов для надійного, безпечного та безперебійного отримання води споживачами.

Головним виконавцем визначено департамент житлово-комунального господарства, а співвиконавцями - ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»., КП «ДЕЗ «Пілот», управління охорони здоров’я.

 

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты