Общество | Николаев, 20 Мая, 2023

Миколаїв не включили до «зернового коридору»: Туреччина лише готова допомогти вивести заблоковані судна

Свежие новости: Миколаїв не включили до «зернового коридору»: Туреччина лише готова допомогти вивести заблоковані судна

У ЗМІ з посиланням на президента Туреччини Реджепа Ердогана з'явилася інформація, що нібито зернова угода поширюється на Миколаївський порт і суди звідти можуть виходити безперешкодно.

Однак заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков в інтерв'ю це спростував — йдеться про некоректний переклад заяви Ердогана.

-Ердоган говорив про можливість виходу заблокованих турецьких судів із Миколаєва. Йдеться виключно про суди, заблоковані в портах до 24 лютого 2022 року. У портах Одеса, Чорноморськ, Південний, Миколаїв та Ольвія загалом заблоковано 44 судна. 6 із них – суду турецьких судновласників. І йшлося про можливість евакуації цих судів. Для цього необхідні гарантії безпеки та посередник, яким Туреччина готова бути для своїх судів. Ми, зі свого боку, запропонували, щоб Туреччина виступила посередником із розблокування та виходу інших судів. Туреччина на це принципово погодилася, – пояснив Васьков.

При цьому він уточнив, що поки що дата виведення з портів заблокованих суден не відома: це питання безпеки, і над ним працюють відповідні структури.

Джерело

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости