Общество | Новая Одесса, 2 Апреля, 2023

Жителі Нової Одеси скаржаться, що з місцевого сміттєзвалища по околицях розлітається непотріб

Свежие новости: Жителі Нової Одеси скаржаться, що з місцевого сміттєзвалища по околицях розлітається непотріб

У Новій Одесі зі сміттєзвалища вулицями та домоволодіннями місцевих жителів розлітається непотріб.

Станом на 31 березня звалище займає близько 10 гектарів.

— Це офіційно затверджений смітник. Офіційна межа – 4,5 гектари згідно з кадастровим номером, – розповіла депутатка Новоодеської міськради Ірина Пономарьова.

Проблему стихійного сміттєзвалища почали вирішувати у 2021 році, повідомив заступник Новоодеського міського голови Ігор Журба. Зокрема, тоді завершили стратегічно-екологічну оцінку сміттєзвалища та виділили земельну ділянку. Однак єдиний бульдозер підприємства, який горнув сміття, зламався.

— Рішенням сесії виділено додатково 50 тисяч, наразі є 94 тисячі на підгортання. Вишукуємо можливості залучення важкої техніки, але цих коштів бракує, – сказав Ігор Журба.

Комунальному підприємству «Правопорядок», яке займається вивозом сміття та утриманням звалища, з міського бюджету було виділено мільйон гривень на придбання трактора. Проте, за словами тимчасово виконуючого обов'язки директора Михайла Дзензури, цих коштів достатньо лише на закупівлю вживану техніку, що заборонено тендерним законодавством.

— Я написав нове клопотання щодо придбання нового бульдозера, це близько 6-6,5 мільйонів гривень. Це будуть розглядати депутати міськради, керівництво. Яке приймуть рішення, я не знаю, – розповів Михайло Дзензура.

Місцева жителька Тетяна Міщенко розповіла, що на подвірʼя її дому регулярно залітає сміття зі звалища. За її словами, два роки тому місце утилізації обмежили карʼєром, звідти сміття не розліталось.

— Це було буквально пів року і він переповнився. Ніхто далі не горнув. Все сміття почало засипатись по всіх околицях і безконтрольно пішло сипатись, де заманеться, все роздувається, – розповіла жінка.

Заступник Новоодеського міського голови Ігор Журба розповів, що вживатимуть тимчасових заходів, аби сміття не розліталося.

— Ми зараз продумуємо можливість огородження сміттєзвалища сіткою, щоб не розносились ці пакетики, – сказав він.

Водночас за словами директора КП «Правопорядок», за наявності бульдозера стихійне сміттєзвалище приберуть протягом тижня.

Джерело

Наш депутат

  • Фото Эрик Григорян Эрик Григорян Григорян Эрик Юрьевич - депутат Южноукраинского городского совета Николаевской области, бизнесмен, более 10 лет занимается общественной работой.

Подписка на новости