Политика | 10 Июня, 2019

Біглий суддя Януковича повернув собі суддівську недоторканість та елітну нерухомість

Свежие новости: Біглий суддя Януковича повернув собі суддівську недоторканість та елітну нерухомість Біглий суддя Януковича повернув собі суддівську недоторканість та елітну нерухомість

Велика палата Верховного суду 4 червня визнала незаконною і скасувала постанову Верховної Ради про звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України. Рішення Великої палати Верховного суду є остаточним та не підлягає оскарженню.

Про це йдеться в матеріалі Олександра Чорновалова для програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший).

Віктор Татьков – соратник екс-президента Віктора Януковича, за часів його керування державою очолював Вищий господарський суд України, де ставили останню крапку в суперечках навколо майна та бізнесу.  Від жовтня 2016-го Татькова офіційно підозрюютьу втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. За версією Генпрокуратури, він фактично підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень.

Перед відкриттям кримінальної справи  – 29 вересня 2016 року, постановою Верховної ради Татьков був звільнений з посади судді ВГСУ у зв’язку з порушенням ним вимог щодо несумісності. Але він майже одразу оскаржив це рішення парламенту, аргументуючи порушенням процедури його ухвалення. Зокрема, аргументом захисту було несвоєчасно повідомлення Татьковапро розгляд у парламенті питання про його звільнення і яке, відповідно, розглядалось за відсутності судді та без обговорення. Крім того, адвокати Татькова у скарзі зазначили, що під час голосування окремі депутати и голосували картками відсутніх депутатів, тобто «кнопкодавили».

Сам Татьков нині переховується від українського правосуддя за кордоном: спочатку лікувався у Німеччині, а згодом перебував у Австрії, де навіть попросив політичного притулку.За клопотанням слідства, численне майно, оформлене на близьких та друзів Татькова було арештовано в рамках кримінальної справи. 28 березня 2019 року Подільський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчих управління спецрозслідувань ГПУ та передав 143 об’єкти нерухомості оточення Татькова до управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). ГПУ порахувала, що близькі до екс-судді люди отримували дохід від здачі вказаного майна в оренду в розмірі близько 8 млн грн. щомісяця.

В кінці травня суддя Подільського районного суду Києва Володимир Гребенюк скасував арешт з частини майна оточення Віктора Татькова – чотирьох квартир, трьох гаражів та нежитлового приміщення в елітному комплексі Києва «Новопечерські липки». Ця нерухомість оформлена на Ольгу Братусь та Бориса Катасонова, батьків оперної співачки Ганни Братусь – подруги родини Татькова. Підставою для такого рішення стали доводи про те, що власники цього майна начебто мали свої власні доходи, щоб придбати всю цю нерухомість.

​Водночас, за даними «Схем» з Державної фіскальної служби, загалом з 1998 року Борис Катасонов заробив 155 тисяч гривень, а Ольга Братусь за цей же період заробила близько 1,3 мільйона гривень. Однак цього все одно не вистачило б для придбання такої елітної нерухомості у Києві.

 

Источник: НАШІ ГРОШІ

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости