Криминал | Николаев, 10 Февраля, 2020

Адвокат Іслангірієва Тетяна Гриненко: «Презумпцію невинуватості ніхто не відміняв»

Свежие новости: Адвокат Іслангірієва Тетяна Гриненко: «Презумпцію невинуватості ніхто не відміняв» Адвокат Іслангірієва Тетяна Гриненко: «Презумпцію невинуватості ніхто не відміняв»

Адвокат затриманого у листопаді минулого року Апті Іслангірієва Тетяна Гриненко продовжує коментувати справу свого підзахисного.

Вчора, 9 лютого, на своїй сторінці Фейсбук правозахисниця виклала пост, у якому проаналізувала реакцію засобів масової інформації на затримання Іслангірієва та поводження з затриманим представників правоохоронних органів.

«Маю право» наводить повний текст допису:

«Засоби масової інформації вже забули, що таке перевірка достовірної інформації. Як зазначив свого часу Террі Пратчетт у романі «Правда», «поки правда взуває одну ногу, брехня встигає оббігти весь світ».

Пресслужба прокуратури Миколаївської області також вважає за можливе надавати неперевірену та недостовірну інформацію, а вони практично є першоджерелом інформації, на яке посилаються ЗМІ.

Так постійно відбувається, коли це стосується Іслангірієва Апті, якого ЗМІ та правоохоронці охрестили «ватажком» «банди Апті» (https://fakty.com.ua/ua/videos/na-mykolayivshhyni-zatrymaly-bandu-apti/).

Приведу приклад з останніх подій, які відбулись 01.11.2019 року.

01.11.2019 року о 11 год.56 хв. на мій мобільний номер зателефонував мій підзахисний, що його зупинили працівники поліції, а також працівники СБУ та спецпідрозділ «КОРД» з метою обшуку автомобіля.

Коли я через 20 хвилин приїхала на місце, де відбувались події та обшук ще не розпочався, а в ЗМІ вже було розповсюджено інформацію, першими НОВОСТИ-N о 12 годин 12 хвилин надрукували «Днем в пятницу, 1 ноября, на проспекте Героев Сталинграда в Николаеве был задержан николаевский криминальный авторитет Апти Ислангириев, более известный в городе как «Апти».(https://novosti-n.org/news/read/178239.html#2).

Протокол про затримання було складено після закінчення обшуку 01.11.2019 в період з 14:30 до 15:15, час фактичного затримання – 14:03.

Фактично, Іслангірієва Апті дійсно було затримано без ухвали суду саме у той час, коли йому було обмежено право вільно пересуватися, коли він силою, або через підкорення наказу змушений залишатися поряд із уповноваженою особою (ст. 209 КПК), а саме приблизно 11 годин 45 хв., це підтверджується купою фотографій, викладених в Інтернеті. Тому час фактичного затримання о 14:03, що зазначений у протоколі, не відповідає дійсності та є грубим порушенням, тому як саме з цього часу починається відлік 24 годин для вручення повідомлення про підозру та 72 годин для прийняття рішення щодо затриманої особи без ухвали суду.

На жаль, під час обрання запобіжного заходу слідчі судді навіть не звертають на це уваги. Так ще одному моєму підзахисному в цьому провадженні Кравчуку Руслану повідомлення про підозру складав один слідчий у м. Миколаєві, а вручив інший у м. Вознесенську, вкрали ключі з кишені, провели особистий обшук за участю понятих жінок. Хоча і не знайшли у Кравчука Р. нічого забороненого, але все рівно затримали.

01.11.2019 року о 16:56 «Преступности НЕТ»:

В прокуратуре Николаевской области рассказали подробности причин задержания Апти Ислангириева и других фигурантов уголовного производства.

«Установлено, что в августе 2019 49-летний житель Николаева, так называемый в узких кругах «Апти», и трое его сообщников в возрасте 47, 41 и 25 лет, имея умысел на незаконное завладение грузовым транспортным средством, лишили свободы владельца автомобиля и взяли в заложники его брата, с целью побуждения собственника к выполнению их противоправных требований, после чего, с угрозой применения насилия опасного для жизни и здоровья потерпевших, завладели транспортным средством вместе с регистрационными документами. После завладения автомобиля злоумышленники освободили заложников», – говорится в сообщении.

Ну хто дає таку інформацію, навіщо її так перекручувати: власником вантажного автомобілю є жінка, пенсійного віку, яка в той час відпочивала за межами України, та ніяким чином не могла були позбавлена свободи, реєстраційні документи завжди були при ній, вона їх нікому не передавала. Та саме вона написала заяву про пропажу автомобіля 25.08.2019 року, що її знайомий самовільно розпорядився автомобілем марки «Даф», який належить їй.

Підсумовуючи цю дійсно актуальну і одночасно загрозливу проблему порушення конституційних прав і свобод громадян, в т.ч. в частині недотримання таких загальновизнаних у світі засад кримінального провадження, як верховенства права і презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини осіб, нашим слідчим, прокурорам і суддям слід пам’ятати, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, а поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою!»

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты